Slovník
× Search

Ztroskotání u Hvaru a turisté v gumáku

Ztroskotání u Hvaru a turisté v gumáku
Ztroskotání u Hvaru a turisté v gumáku
Konec týdne v chorvatských vodách přinesl dvě zajímavé zprávy. Je tu jedno najetí na mělčinu a dále dva stateční milenci, kteří se vydali na výlet na dinghy. Nejprve ke ztroskotání. Gulet plující pod tureckou vlajkou se na Paklených otocích vydal do úžiny hluboké kolem jednoho metru. Neprojel. Není se co divit, když ponor lodi je odhadem mezi 2,5 a 3 metry. Vzhledem k tomu, že majitel je cizozemec, tak se s tím kapitanát nepáral a poslal na pomoc zlatem placený Sea Help. To se Turci prohnou. Druhý příběh má zamilovaný podtext. Němečtí manželé (možná milenci) se vydali na romantickou projížďku na gumenjaku. Znáte to, délka 2,2 metru a spolehlivý motor 1,5 koně.  Udělali ještě jednu chybu. Vybrali si Velebitský...

Konoba kod Marka

Jsou místa, která stojí za to navštěvovat stále znovu. Jedním z nich je malebný přístav Šipanska Luka na ostrově Šipan...

Dechberoucí chlad

Celé jaro jsme psali o rekordních teplotách Jadranu. Šlo o rekordně vysoké teploty. I dnes můžeme mluvit o rekordech. Moře je rekordně chladné. Jak je to možné?

MOB se špatným koncem

Včera ráno spustila alarm posádka charterové plachetnice Levant. V 0806 přijala linka 112 v Zadaru volání skippera jachty. Hlásil muže přes palubu. 

Frišno na Jadranu

Po extrémně teplém jaru se na Jadranu ochladilo s příchodem léta. A nejen ochladilo, také bóra nabrala svoji ztracenou sílu. 
Poslední
Na horu