Přístavní manévry červená
× Search
Jeanneau Sun Odyssey 410
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Jeanneau Sun Odyssey 410

Úspěšná francouzská loděnice Jeanneau představila novou čtyřistadesítku. Na palubě novinky se můžete těšit na celou řadu moderních prvků, které mimo jiné maximalizují prostor v podpalubí i na palubě. 

Jachta jde použitými prvky ve šlépějích svých větších úspěšných sester s označením 440 a 490. Jde jak o tvar trupu, tak i ochoz kolem kokpitu či tvar přídě.

 
V první řadě si všimněte půdorysu jachty. Trup si udržuje maximální šířku ve svých zadních dvou třetinách a i přední třetina se prudce zužuje až velmi blízko přídě. Díky modernímu tvaru trupu odpovídá prostor v podpalubí starším jachtám o tři až čtyři stopy delším. 

Široký trup přitom neznamená ztrátu rychlosti, jak se ukazuje na závodních jachtách. Šířka dodává stabilitu a tím i výkon. Turistické jachty Jeanneau jdou touto cestou a bonusem je již zmíněný větší vnitřní prostor. 

Dalším moderním prvkem je kolmá příď. U nové generace je dokonce mírně opačně skloněná. To prodlužuje vodorysku, která je limitujícím faktorem pro rychlost ve výtlačné plavbě. Čím větší je délka na vodorysce, tím je větší maximální rychlost při výtlačné plavbě. Příď je přitom lehčí a jachta má lepší plavební vlastnosti.
Dvojice kormidel je už dnes běžnou záležitostí. Pro zachování manévrovacích schopností je jachta vybavena vysouvacím příďovým propelerem. 

Integrovaný čelen, na kterém je umístěno kotevní kování, je při opačně skloněné přídi nezbytností. Je i místem pro uchycení velkých plachet typu Code 0 nebo genakeru.

Na palubě poznáte 8. generaci Sun Odyssey podle na zádi sníženého ochozu, který plynule navazuje na podlahu kokpitu. To je inovace vlastní jen Sun Odyssey. Dalším charakteristickým prvkem je snížení ráhna. Velká výhoda při balení plachty a několik metrů čtverečních navíc.

V podpalubí najdete zcela nové uspořádání salonu. Na levoboku je navigační stolek, kuchyně a na netradičním místě sedačka.

Pro majitele bude velkým lákadlem veliká majitelská kajuta na přídi. Mimořádný prostor zde je dán již zmíněnou širokou přídí. 

Loděnice nabízí čtyři verze vnitřního uspořádání, dvě nebo tři kajuty s jednou nebo dvěma koupelnami.

Parametry

Celková délka s čelenem

12,95 m

Délka trupu

11,99 m

Šířka

3,99 m

Ponor

2,17 /1,62 m

Výtlak

8962 kg

Základní plocha plachet

80,4 m2

Nádrž na palivo

195 l

Nádrž na vodu

330 l

Design

Marc Lombard

Více

www.fasyachting.cz

 

 

Předchozí článek Nabídka práce v Chorvatsku
Další článek Chcete se učit od nejlepších?
Vytisknout
748
Na horu