× Search
Stepp Praha si zahraje o titul
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Na našich stránkách se občas věnujeme i jednomu z nejtvrdších kolektivních sportů - vodnímu pólu. Tentokrát se podíváme na poslední turnaj mladšího dorostu, který rozhodl, kdo si zahraje v letošní sezóně o titul. Na turnaj se podíváme z pohledu pražského týmu Stepp.

V sobotu 20. ledna odcestovali Steppáci do Strakonic se čtyřbodovým náskokem, který si drželi už od prvního turnaje. Postup do finálové části už měli jistý. Šlo už jen o výchozí pozici do finále.

V prvním zápase měl Stepp nastoupit proti týmu TJ Tábor. Tým z Tábora ale po cestě potkaly nesnáze a nemohl se dostavit na zápas v termínu. Steppáci tedy udělali sportovní gesto a místo kontumační výhry přijali nabídku Strakonic a odehráli první zápas proti týmu Asten Johnson Strakonice.

První polovina utkání byla velmi vyrovnaná. Oba týmy se přetahovaly o vedení, ale domácí tým byl o kousek šťastnější a vedl v polovině utkání 4:3. Na začátku třetí čtvrtiny byl bohužel vyloučen Zvonimir Štrk a Stepp si bez svého nejlepšího obránce nevěděl rady a začal ztrácet. Po konečné prohře 11:6 se těžko hledala pozitiva.

Další den se po vydatné snídani Steppáci vrhli na tým TJ Tábor. Jihočeši nemohli téměř deset minut najít recept na překonání pevné steppácké obrany. Naopak Steppu se v útočné fázi dařilo. Chvíli se zdálo, že se Tábor zvedá, ale po dvou gólech přišel pro jejich střelce další desetiminutový půst. Velmi dobrý výkon předvedl z našich centr Jakub Parobek. Vstřelil tři branky a potvrdil svoji lepšící se formu. Vítězství 13:5 bylo ale především dílem velmi dobré obrany Steppu.

Posledním soupeřem základní částí byl pro Stepp tým KVS Plzeň. S Plzní se Steppáci zatím pokaždé vypořádali bez vážnějších problémů a v nastoleném trendu hodlali pokračovat i tentokrát. Nejlepšího střelce posledních sezon Theodora Anfilova limitovalo po celý turnaj zranění, tak se role hlavního střelce zápasu ujal Ondřej Čurda. Jeho show začala už v první čtvrtině a po celý zápas Čurda doslova šikanoval obránce a brankáře soupeře. Jeho skóre se zastavilo až na famózních deseti gólech. Velkým varováním pro Stepp je ale jedenáct inkasovaných branek od nejslabšího týmu skupiny. Vítězství 21:11 zajistilo Steppákům zasloužené první místo ve skupině.

Zápasy finálové skupiny čekají na Stepp až v březnu. Během dlouhé pauzy před finálovou částí mají rozhodně na čem pracovat. V základní části si Stepp připsal devět výher, dvě remízy a pouze jedinou porážku. Od prvního zápasu byl Stepp v čele tabulky a na špičce se udržel až do konce základní části. Do bojů o medaile doprovodí Steppáky tým AJ Strakonice a ze druhé skupiny týmy SK Děčín a Kometa Brno. Největším favoritem na zisk titulu bude obhájce z Děčína.