Přístavní manévry červená
× Search

Překlopený trimaran v Karibiku

Překlopený trimaran v Karibiku
Překlopený trimaran v Karibiku
Při tréninku na offshore závod RORC Caribbean 600 se překlopil jednadvacetimetrový trimaran Argo. Je to poprvé, co se podařilo trimaran vrátit zpět „na nohy“ v jednom kuse. Při tréninku u břehů ostrova Antigua spolu závodily dva trimarany Maserati a Argo. Vítr byl nestabilní, z 25 uzlů zeslábl na méně než polovinu, aby později v okamžiku nehody pod těžkým mrakem zesílil až na 27 uzlů. Tato změna se stala trimaranu třídy MOD Argo osudná. Loď měla na stěžni příliš mnoho plachet a překlopila se. Překlopila se unikátním způsobem. Vypadá to, jako by se trimaran zvedl do vzduchu, dopadl vertikálně na záď a dosedl stěžněm na hladinu. Tento kousek se ještě nikomu s MOD trimaranem nepovedl. Takto zůstal stát ve vodě a jen velmi pomalu se špička stěžně potápěla. Nezvyklý kousek byl tak trochu štěstím v neštěstí. V předozadním směru je profil stěžně velmi pevný. Vydržel namáhání, když na něm visela hmotnost trimaranu a nezlomil se. Je to...

Ondřej Teplý 8. v Miami

V neděli 3. 2. skončil medailovými rozjížďkami v Miami na Floridě první letošní světový pohár olympijských lodních tříd. Na startu se stejně jako loni objevily tři české lodě.

Náskokem na rekord 350 mil

Spindrift 2 vstoupil po 12 dnech a 13 hodinách od startu v Bretani do Indického oceánu. Na rekordní plavbu trimaranu IDEC Sport má náskok cca 6 hodin. Předpověď slibuje pro příští 3 dny let plnou rychlostí.

Daleká je cesta za rekordem

Rekord k rovníku nic neznamená. Je to dobrý první krok, ale chleba se láme jinde. To nyní vidí posádka trimaranu Spindrift na cestě za rekordem kolem světa, na cestě za ziskem Jules Verne Trophy.

Rekordní plavba

4 dny 19 hodin a 57 minut je hodnota nového rekordu z Bretaně na rovník. Držitelem nového rekordu je trimaran Spindrift 2. tento rekord ale není cílem, jen prostředkem k rekordům dalším.

220, nebo 305 dnů na moři

Plout sám na 10 metrů dlouhé jachtě kolem světa. 220 dnů! Takový totiž bude čas nejrychlejšího závodníka Golden Globe Race. Kdo to bude? To zatím není zcela jasné. Jean Luc Van Den Heede, nebo Mark Slats?

Poslední
Na horu