Přístavní manévry červená
Search
× Search
V sobotu odstartoval z Malty jubilejní 50. ročník Middle Sea Race. Na startu bylo 5 českých a jedna slovenská posádka. Podaří se zopakovat předchozí úspěchy?  Na Maltě již v minulosti slavily týmy Tři sestry a Hebe. Tentokrát je želízek v ohni více, ale také je větší počet startujících. Letošních 130 jachet je rekordem závodu. Daring Sisters Z našich se zatím nejlépe vede nejrychlejší jachtě Daring Sisters. U Stromboli je po přepočtu časů ve své kategorii v handicapu ORC na bronzové příčce, jen o 37 sekund za druhou Lunz am Meer. Také v IRC Class 4 je zatím Daring Sisters bronzová. V celkovém pořadí IRC je to 13. místo a celkově v ORC zatím devítka. Bohemia Praha Debra Nedaleko za Třemi sestrami pluje naše druhá jachta Bohemia Praha Debra vedená Milanem Koláčkem. Je to Figaro, na kterém Milan již dříve závodil ve Francii, které je upravené do handicapu. U Stromboli byla jachta v ORC celkově na 21. místě, v IRC...

Hyveco a Twinky

Navzdory velmi slabému větru se včera na České námořní rallye rozhodčím podařilo připravit dvě rozjížďky.

Hyveco do čela

Letošní ročník republikového šampionátu one-design je poznamenán extrémním bezvětřím. Od prvního závodního dne v neděli se do dnešního večera podařilo odjet jen 3 rozjížďky. Pro závodníky i...

Pět týmů na Middle Sea Race

Rolex Middle Sea Race slaví kulatých 50 let. Slavný závod odstartuje v 11 hodin v sobotu 20. října na Maltě. Ale již zítra je na programu Coastal Race. Přihlášených je rekordních 149 lodí ze 30...

Palagruža Cup

Na širém Adriatiku si vlny pohazují s flotilou šesti závodících jachet úvodního ročníku offshore regaty Palagruža Cup. Nedozírný oceán kolem a lodě se blíží k pusté výspě zvané Palagruža.

Skvělý start pro Morgan

Až druhý závodní den 22. České námořní rallye začala regata prvními rozjížďkami. Včera naprostá absence větru nepovolila ani jeden start. Dnes byl vítr také slabý, ale nakonec se podařilo odjet dvě rozjížďky.

Kolik stojí kolos?

Mezi závodními offshore jachtami jsou nejrychlejší třicetimetrové trimarany Ultime těmi nejdražšími kolosy. Jsou rychlé, dokonalé, fascinující. Kolik takové lodě stojí?

Létající Charal

O víkendu se na jihu Bretaně předvedly jachty IMOCA. Mezi nimi byla i nejnovější Charal, na které se připravuje na Vendée Globe Jeremie Beyou.

Abhilash Tomy je zachráněn!

Indický účastník závodu Golden Globe je zachráněn! Na místo dorazila loď francouzské rybářské patroly Osiris a podařilo se jí zraněného indického jachtaře evakuovat z poškozené jachty.

Last
Na horu