Search
× Search
15 milionů za týden
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

15 milionů za týden

Kolik stojí pronájem jachty na týden? Jsme-li skromní, můžeme vyrazit již za pár stovek EUR. Pokud jste nároční a chcete světu ukázat, kam až jste se vyšplhali, budete potřebovat víc. Mnohem víc. Špičkou v disciplíně utrať, co můžeš, je jachta Maltese Falcon.

Maltese Falcon je trojstěžník s netradičním oplachtěním, které na dálku připomíná éru plnoplachetníků. Jen na první pohled, protože celé oplachtění Maltese Falcon je velmi sofistikované a k ovládání 2396 m2 plachet stačí jediný prst na tlačítku. Jde přitom o plochu plachet srovnatelnou s polovinou fotbalového hřiště.

Máte-li zájem o pronájem 88 metrů dlouhé jachty, musíte si na týden připravit nejméně 480 000 EUR. To je při dnešním kurzu něco málo přes 13 milionů korun. Na týden. Je to letní cena, nikoli cena při vrcholných společenských akcích typu závody Formule 1 v Monaku, festival V Cannes a narozeniny fotbalové hvězdičky kdykoli a kdekoli.

Image
  Třináct milionů na týden ale není cena konečná. I kdybyste jen stáli na kotvě před přístavem, budete muset přitlačit. Na konci týdne bude posádka jachty očekávat s nataženou rukou spropitné. Je to 10 % z ceny pronájmu jachty. V případě Maltese Falcon tedy nejméně 1,3 milionu korun.

Dále připočtěte palivo (včetně vodních hraček a generátorů) a přístavní poplatky. K tomu přidáte nějaké drobné a můžete to celé sečíst. Nebudete-li si příliš vyskakovat, můžete se vejít k 15 milionům za týden. Bez dopravy na místo nalodění.

Maltese Falcon

Foto www.symaltesefalcon.com

Foto www.symaltesefalcon.com

Vířivka na palubě.
V přístavu na vás bude čekat 88 metrů dlouhá jachta o výtlaku 1200 tun. Paluba je široká 12,6 metru, výška stěžňů téměř 60 metrů a ponor lodi se pohybuje mezi 11 a 6 metry. Jachta je určena pro 12 hostů a 18 členů posádky.

K dispozici budete mít celou řadu vodních hraček. Pro přepravu z kotvy na břeh to jsou 4 pomocné čluny. Nejmenší je dlouhý jen 4,3 metru, je vybaven motorem o výkonu 125 hp s turbínou. Dva největší čluny jsou 10 metrů dlouhé a výkon motoru je 400 hp. Dále to jsou tři vodní skútry, jeden je s flyboardem. Ještě jsou na palubě dva podvodní seaboby, dva surfy, dva paddleboardy, potápěčské vybavení pro celou rotu, vodní lyže, wakeboardy, nafukovací bazén do moře s ochranou proti medúzám, plně vybavená tělocvična a samozřejmě také dvě plachetnice Laser.

Dáváte-li místo sportu přednost kultuře, můžete se těšit na film v kině, nebo si můžete prohlédnout několik zajímavých originálů na stěnách salonu velikosti tenisového kurtu.

Maltese Falcon je v současné době nejdražší plachetnicí k pronájmu. Pokud byste chtěli soupeřit s ostatními ve světě motorových člunů, budete ještě muset hodně přitlačit.

3669
Na horu