Search
× Search
400 000 000 USD za toto?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

400 000 000 USD za toto?

Svému majiteli byla předána největší megajachta – plachetnice. Je hodně ruská. Trochu šedivá (stříbrná?), trochu parníková, dost vojenská, hodně veliká, luxusní k zalknutí a drahá jako jaderná elektrárna. Zkrátka zlato, stříbro, drahé kamení.

Majitelem je Andrej Melnichenko. Loď postavila loděnice Nobiskrug v Německu. Jachta nese název Sailing Yacht A (již je majitelem Motor Yacht A). Délka lodi je 143 metrů a výtlak 12 600 tun. Jachta je vybavena hybridním dieselelektrickým pohonem. Prosklená část trupu pod vodou dává možnost nahlédnout do života pod mořskou hladinou. Výška nejvyššího stěžně je 100 metrů nad mořskou hladinou. Takový klacek nikdo jiný nemá. A ani neměl.

Tajné chodby za zrcadly

Uvnitř jachty najdeme 8 palub. Samozřejmě výtahy. Na palubě je prostor pro helipad a bazén (kdo by se koupal v moři…). Okna v trupu vypadají nevelká navenek, dojem zvnitřku je mnohonásobně větší. Digitální technologie umožňují vše ovládat z můstku lodi. 

Na vrcholu nejvyššího stěžně je malá místnost. Meditace v oblacích. Stěžně mají vydržet stabilní vítr o rychlosti 90 uzlů. Je to hodně, ale může foukat i více. Stěžně vyrobila firma Magma Structures z Portsmouthu. Určitě byly také nejdražší.

Nešetřilo se ani v interiéru. Jeden jediný metr čtvereční (1 m2) vyšel na 10 000 USD. Za to by ruský mužik, na jehož práci je toto bohatství postaveno, prožil krásný život s vodkou i celou rodinou. 

Myslelo se také na kulturu, v podpalubí je divadlo. Vnitřní atrium zabírá 3 patra. Soukromá ponorka je už dnes na podobných lodích standardem.
Důležitá je samozřejmě bezpečnost. Každý máme nějaké ty nepřátele. Skla jsou neprůstřelná. Za zrcadly se skrývají tajné místnosti. V případě nouze nejvyšší je možné uniknout nepozorovaně ponorkou. Nebylo to v nějakém filmu?

40 mega na rok

Jachta je určena pro 20 hostů. Bude se o ně starat 54 členů posádky.
O ceně lodi jsme již mluvili. Víte ale, kolik je třeba na roční provoz? 10 % z pořizovací ceny. To dělá 40 000 000 USD. Pokud tedy svezete na týden kamarády, vyjde to na ... Raději nemyslet!

Vítáme vás na palubě.

PS: Můj ideál krásy na vodě vypadá jinak.

Vytisknout
5332
Na horu