Search
× Search
650 000 000 Kč. Bez DPH
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

650 000 000 Kč. Bez DPH

Sháníte-li jachtu na léto a máte-li rádi škunery, máme pro vás zajímavou nabídku. Jmenuje se Dona Francisca, je dlouhá 52,5 metru a bude vám na ni stačit 650 000 000 Kč. Bez DPH

Škuner byl spuštěn na vodu v roce 2014 v loděnici Astilleros Buquebus v Uruguayi. Vysoká cena je dána tím, že je postaven z karbonu. Konstrukce trupu je sendvičová – karbon/PVC pěna.  Stavba jachty trvala 4 roky. Jde o největší karbonový škuner na světě.

Designérem je Javier Soto Acebal. Inspirací mu byly anglické pilot kutry z počátku 20. století. Vznikla tak moderní jachta s vynikajícím rychlostním potenciálem, která je oblečena do klasického hávu.

Porovnáme-li tuto jachtu s jí podobnými, jako jsou SY Meteor, nebo SY Marie, je Dona Francisca o čtvrtinu lehčí. To se podepisuje na jejích výkonech.

V podpalubí nečekejte žádnou noclehárnu. Jachta nabízí 4 kajuty pro hosty, z toho majitelská kajuta na zádi zabírá celou šířku trupu, tedy skoro 9 metrů. V přední třetině trupu je prostor pro posádku. Dále se v podpalubí najde místo na salon, plnohodnotnou kuchyni, koupelny velikostí hotelových apartmá a chodby, aby bylo možné vystrčit před dveře boty na vyčištění.

Paluba je samozřejmě z teaku, nástavby z cedru.

Máte-li ve svém okolí nějaké jachtaře, nezapomeňte, že na palubu budete potřebovat také posádku.

Více zde.

3630
Na horu