Search
× Search
Aktualizace map v přístrojích Raymarine
Jiří Brožek
/ Kategorie: Navigace, Novinky

Aktualizace map v přístrojích Raymarine

Ještě donedávna to bylo s mapami v přístrojích Raymarine složité. Koupil jste si kartu s mapami a ty rychle zastaraly. Nyní je možné díky nové spolupráci s Navionics mapy průběžně aktualizovat při přístupu na internet.

Společnosti Raymarine a Navionics se spojily, aby svým uživatelům usnadnily práci s aktualizacemi. A aby byla data snadno dostupná pro uživatele.

Nedávno uzavřené partnerství mezi Navionics a Raymarine vyřešilo problém, se kterým se uživatelé setkávají při použití bezdrátových zařízení a multifunkčních displejů podporujících připojení k wifi. .

Současná technologie kartografie Navionics a nejnovější operační systém MFD (multi functional display) systému Raymarine jsou navrženy tak, aby využily schopnosti Raymarine MFD přístupu k internetu přes Wi-Fi nebo aktivní bezdrátové zařízení, stejně jako schopnost dané aplikace přejít do režimu online (přes Wi-Fi nebo mobilní připojení ) a stáhnout nejnovější aktualizace map. Navionics disponují novou funkcí Plotter Sync umožňující vašemu telefonu či tabletu, ve kterém máte nahranou aplikaci Navionics, automaticky vyhledávat aktualizace Navionics map, která může být ihned přehrána do vašeho MFD. Děje se tak prostřednictvím elektronického „handshake“ po připojení MFD na wifi. Uživatelé si také mohou zakoupit a stáhnout nové mapy prostřednictvím svého zařízení a sdílet tato data s jejich MFD Plotter Sync.

Trasové body, cesty a sonar logy mohou být snadno sdílené mezi vaším MFD a telefonem nebo tabletem a plánování vašich tras se tak stane mnohe flexibilnější. Tato skutečnost umožňuje uživatelům stáhnout si aktualizace map doma do svého mobilního zařízení - s využitím rychlé a stabilní wifi - naplánovat si plavbu, a pak během chvilky na palubě a sdílet tyto údaje s pevným diskem jejich MFD.

Marketingový manažer Raymarine Jim McGowan (USA) říká, že jejich poslední multifunkční zařízení Raymarine jsou "inteligentní", což znamená, že zařízení si samo vyhledá, které nové aktualizace jsou ke stažení, nebo které nově nahrané části map si přístroj má stáhnout. V závislosti na tom, jaké jsou up-to-date vlastnosti MFD a další systémy Raymarine, si pak přístroj může stáhnout jen konkrétní části modulárních aktualizací za účelem optimalizace velikosti datových souborů a rychlosti zobrazování map v plotteru. .
President společnosti Navionics Giuseppe Carnevali říká, že společnost nabídla funkci Plotter Sync všem hlavním hráčům na trhu výrobců námořních elektronických přístrojů, ale jen Raymarine zareagovala a vsadila na tuto novou schopnost aktualizací a začala jednat s navionics. Carnevali i McGowan však jasně deklarovali, že se v žádném případě nejedná o exkluzivní partnerství.

Pro přípobřežní plavbu funkce Plotter Sync představuje odstranění mezery mezi MFD a internetem, který nám usnadňuje správu elektronické kartografie, plánování trasy a aktualizace softwaru.
5567
Na horu