Search
× Search
Beneteau a Dufour přerušují výrobu, Hanse pokračuje
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Beneteau a Dufour přerušují výrobu, Hanse pokračuje

Francouzské loděnice Groupe Beneteau a Dufour přerušují ve svých závodech výrobu. Pod Groupe Beneteau spadá i Jeanneau. S výrobou zatím pokračuje německá Hanse.

Groupe Beneteau přerušuje výrobu ve svých závodech ve Francii a v Itálii. Závody v USA a Polsku zpomalily výrobní proces, ale výroba zatím běží dále.

Stejně řeší ve Francii problémy i loděnice Dufour.

Jiná je situace v německé Hanse. Tato loděnice je stále v provozu a je schopná dodávat lodě podle plánu. Není to přitom jen otázka loděnice samotné, ale také dodavatelských řetězců. Loděnice má vyprodáno do poloviny června.

Všechna opatření v Hanse jsou směřována k ochraně zdraví pracovní síly ve výrobním procesu. Je to podobné, jako s dostihovým koněm před velkým dostihem. Nesmí ochořet. Poroto k němu nikdo cizí nesmí.

Dr. Jens Gerhardt, CEO Hanse Yachts k tomu říká:

„Naše pracovní síla je zdravá. Sídlíme v Německu nedaleko polských hranic. Jde o místo s nejnižší hustotou osídlení u nás. Abychom udrželi dělníky v plné síle, rozhodli jsme se minulý týden zakázat přístup do podniku našim dodavatelům, klientům, obchodnímu týmu a návštěvníkům. Všichni zaměstnanci, kteří mohou pracovat z domova, tak činí. Do výrobní haly má přístup jen nezbytná pracovní síla. Všechny schůzky probíhají na dálku, pracovní cesty byly zrušeny. Výstavy jsou odloženy zatím do konce května. Prodej lodí je domlouván jen při osobním kontaktu jeden na jednoho (to znamená, že je zakázána přítomnost manželek při uzavírání smluv, poznámka redakce), nebo prostřednictvím telefonu a mailu.“

3059
Na horu