Search
× Search
Beneteau First Yacht 53 již brzy
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Beneteau First Yacht 53 již brzy

Očekávaná novinka loděnice Beneteau First Yacht 53 se veřejnosti představí poprvé naživo na podzimních výstavách v Cannes, Janově a Barceloně. Prozatím si můžeme prohlédnout blíže interiér a exteriér atraktivní jachty.

Tvar trupu nové jachty měl na startosti Roberto Biscontini, který je známý z Amerického poháru. Design exteriéru i interiéru je dílem Lorenza Argenta. Při práci na designu jachty byla velká pozornost kladena na plavební vlastnosti.

Trup jachty se bude vyznačovat kolmou přídí, která maximalizuje vodorysku, širokou celou zadní polovinou trupu a dvojicí listů kormidel, které zajišťují výbornou ovladatelnost i v náklonu. Milovníci rychlosti mohou místo standarního ponoru 2,5 m zvolit ještě o půl metru delší kýl s olověným balastem na spodku. To bude volba majitelů, kteří sáhnou po delší Performance takeláži. Velká pozornost byla věnována také vyvážení jachty. To by se mělo projevit na výborné ovladatelnosti jachty.

Také vybavení jachty bude věnována maximální pozornost. Loděnice zvolila North Sails plachty, Harken palubní vybavení, v případě karbonového stěžně firmu Lorima, která vyrábí stěžně na největší závodní jachty, a Lemer je dodavatel kýlu.

Uspořádání paluby je takové, aby překážek bylo na palubě co nejméně. Kokpit je rozdělen na přední část společenskou a zadní kolem kormidel, která je určena k ovládání jachty. V zádi jachty je garáž na 2,4 m dlouhý pomocný člun.

Trup je vyroben vakuovou infuzí, která zajišťuje optimální poměr mezi hmotností a pevností. Dále je uvnitř trupu použita hliníková podložka, na kterou jsou uchyceny součásti interiéru. To je technologie používaná u mnohem větších superjachet.

Interiér jachty bude mimořádně vzdušný, otevřený a čistý. Místo klasického salonu s jídelním stolem je větší část salonu jen místem určeným k odpočinku a popíjení kávy. Jen na levoboku je malý jídelní kout. Do prostoru otevřený je i kuchyňský kout.

Vnitřní uspořádání je tříkajutové, na výběr je verze s dvojicí, nebo trojicí toalet.

Parametry

Celková délka

17,16 m

Délka trupu

15,98 m

Šířka

5,00 m

Ponor

2,50 / 3,00 m

Výtlak

15 500 kg

Balast

4 500 kg

Hlavní plachta (standard)

87 m2

 Gena 110%

78,9 m2

Výkon motoru

80 hp

Nádrž na naftu

400 l

Nádrž na vodu 

720 l

Více

zde

 

3267
Na horu