Search
× Search
Beneteau Oceanis 40.1
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Beneteau Oceanis 40.1

Do kompletně nové výrobní řady loděnice Beneteau přibyla poslední novinka Oceanis 40.1. Jachta navazuje svým vzhledem a vlastnostmi na úspěšné modely označené jedničkou na konci.

Všechny jachty nové řady se vyznačují především mimořádně prostorným trupem a poslední čtyřicítka není výjimkou. Vnitřní prostor navozuje pocit o několik stop delší jachty. Tohoto výsledku se podařilo dosáhnout díky trupu, který se nad vodoryskou rychle rozšiřuje, a to i na přídi. Již v první třetině délky trupu získá jachta téměř maximální šířku. Kormidelní kola až na samotné zádi zase interiér prodlužují. Jachta navíc získává díky velké šířce větší výkon. Rychlosti prospívá i maximalizace vodorysky.

Prostorný kokpit se na záď otvírá širokou koupací plošinou, která může být sklopná ručně, nebo elektricky. Uprostřed kokpitu je veliký třídílný stůl, pod jehož středním dílem je místo na uložení záchranného ostrůvku. Vinšny na ovládání otěží má kormidelník na dosah před kormidelními koly.

Jachta může být vybavena klasickým stěžněm, nebo stěžněm na rolovací hlavní plachtu. Přední plachta může být samopřehazovací, nebo 105% gena. Na výběr jsou i tři varianty kýlu, od 1,68 m, až po 2,27 m. V Performance verzi je základní plocha plachet 8200 kg vážící jachty téměř 80 m2.

Interiér může být vybaven dvojicí, trojicí, nebo čtveřicí kajut. Vedle toalety se sprchou na zádi může být druhá u přední kajuty.

Kuchyně i salon jsou tvarované do C. Součástí salonu je i navigační stolek. Moderní interiér může být proveden v ořechu, nebo v dubu. Designérem interiéru je oblíbené studio Nauta z Milána. Celý interiér je světlý a prostorný.

Rozměry kajut jsou díky šířce trupu ještě před pár lety nepředstavitelné. Kde dříve šlo o temnou kabinu, která vyvolávala stísňující pocity, je dnes rozměrná a světlá místnost s mimořádně širokým lůžkem. A to se netýká jen té majitelské vpředu.

Parametry

Délka

12,87 m

Délka trupu

11,99 m

Délka na vodorysce

11,70 m

Šířka

4,18 m

Ponor

2,17 (2,27 a 1,68) m

Výtlak

8180 kg

Balast

2007 (2004 a 2237) kg

Plocha plachet

79,1 m2

Design

Marc Lombard

Více

Zde

 

 

3502
Na horu