Search
× Search
Beneteau Oceanis 46.1
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Beneteau Oceanis 46.1

Nová generace jachet Oceanis francouzské loděnice Beneteau je mimořádně povedená designově, svými výkony a především vnitřním prostorem.

První jachtou nové generace byl Oceanis 51.1. Implementace nových prvků, které jsou běžné u závodních jachet, zvedla výkony turistické jachty až k lodím sportovního charakteru. Vnitřní prostor především v přední části trupu odpovídal jachtám o 4 stopy delším a elegantní řešení exteriéru bylo patrné již z dálky. 

Nyní jde loděnice stejnou cestou i u menšího modelu 46.1. Na designu trupu tentokrát nepracovala kancelář Berret Racoupeau, jako v případě 51.1, ale architekti z Finot-Conq, kteří jsou známí celou řadou svých závodních jachet. 

Navzdory jiným designérům vychází trup jachty ze stejných základů, jaké byly použity u její větší sestry. Trup se ostře rozšiřuje nad čarou ponoru a na palubě i v podpalubí získává posádka cenné metry navíc. To je zřejmě základní devíza nové jachty. 

Vnitřní prostor turistické jachty nemusí být v protikladu k atraktivním výkonům. Šířka dodává jachtě stabilitu a výkon. Na čáře ponoru je však trup překvapivě úzký. Smáčená plocha je malá a to je jeden z dalších rychlostních předpokladů. Pokud je rychlost pro vás tím hlavním vodítkem, můžete sáhnout po vybavení First Line. Získáte o metr delší stěžeň, o 28 % větší plochu plachet, závodní Harken palubní hardware a hlubší závodní kýl s olověným balastem na spodku. 

Povedený vzhled jachty s integrovaným čelenem, zkosenou bortlajsnou, velkými okénky v trupu a elegantní nástavbou, sice nepřidá na prostoru ani na jízdních vlastnostech, ale ani v nejmenším není nedůležitý. 

Kokpit je protažen až na střechu nástavby vedle hlavní lukny, kde jsou lehátka na slunění, případně místa pod sprayhoodem, kde je možné v úkrytu před rozmary počasí strávit hlídku. Celý kokpit je široký a pohodlný, ovládací prvky jachty jsou až před kormidly. Kormidelník je tak schopen zvládnout vše sám. 

Prostorný trup je nejvíce patrný v podpalubí. Před deseti lety bychom podobný vnitřní prostor nalezli na jachtě nejméně o 5 stop delší. 

Jachta bude dodávána ve verzích od 3 do pěti kajut. Poprvé se představí v Austrálii, na podzim bude k vidění na evropských veletrzích. 

 

Parametry

Celková délka 14,60 m
Délka trupu 13,65 m
Délka na vodorysce 13,24 m
Šířka 4,50 m
Ponor 1,75 / 2,35 / 2,65 m
Výtlak 10 597 kg
Balast 3 061 / 2 735 / 2 576 kg
Rolovací hlavní plachta (standard) 44,5 m2
Samopřehazovací kosatka (standard) 67,0 m2
 Klasická hlavní + genoa  112 m2
Nádrž na palivo (standard) 200 l
Nádrž na vodu (standard) 370 l
Výkon motoru (standard) 57 HP
Design Pascal Conq
Cena bez DPH POA EUR
Více www.bemexboot.cz

 

4122
Na horu