Search
× Search
Bez stresu na rodinné plavbě
Daniel Vodička

Bez stresu na rodinné plavbě

Dočkali jsme se! Země na jihu Evropy se otvírají a letní plavby se blíží. S nimi se ale blíží i okamžiky plné stresu v přístavech, obavy, nervózní sledování větru před připlutím do maríny. Chybí praxe, vědomosti, chybí cit pro jachtu. Pomůžeme vám tyto situace zvládnout. Se školením přístavních manévrů máme dlouholeté zkušenosti.

Dobře si pamatuji chvíle, kdy se krásná plavba stávala nepříjemnou připomínkou vlastní nemohoucnosti v oakmžiku, kdy se blížil přístav nebo marína. Tenkrát nás nikdo nenaučil, jak zacházet s jachtou v přístavu. Vše probíhalo metodou pokus – omyl. A často ani několikanásobné zopakovaní omylu nevedlo k výsledku, protože jsem nevěděl, co jsem udělal špatně. Zdokonalování se za kormidlem trvalo léta. Nebylo, kde se poučit. Nebyly knihy, neexistovala videa na Youtube. Dlouhá léta stresu, zbytečných komedií...

Dnes mají jachtaři k dispozici knihy s návody, mají videa, která ukazují, jak vše udělat správně.

Ani to ale nestačí. Podíváte-li se na sjezd v Kitzbühelu, neznamená to, že sjezdovku sjedete.

Abyste si lépe a ve větším klidu užili dovolenkovou plavbu na jachtě, máme pro vás připraveny kurzy přístavních manévrů. Naučíme vás ovládat jachtu v přístavech, zajíždět zádí k molu, místo okolních lodí budete najíždět mezi bóje a budete se učit jachtu stabilizovat na jediném laně.  Naučíme vás, jak bezpečně odplout od mola, když vás na něj tlačí vítr, nebo jak zajet bokem k molu sám bez pomoci posádky a jak přitom jachtu vyvázat.

Naučíme vás ještě mnohem více a především se vám budeme snažit vštípit cit pro loď, díky kterému budou vaše další plavby bez nervozity a stresu. Za jediný den zajedete do přístavu vícekrát, než ve vaší dosavadní jachtařské praxi. 

Naše kurzy probíhají v Praze na Císařské louce, na jachtě vybavené kormidelním kolem, tedy za podobných podmínek, jako při vašich plavbách na moři. Na palubě jsou jen 4 účastníci kurzu. Kurzy před sezónou se rychle plní. Přihlaště se, ať odjedete na loď dobře připraveni...

3516
Na horu