Search
× Search
Bojíte se manévrů v přístavech?
Daniel Vodička

Bojíte se manévrů v přístavech?

Kapitánský průkaz máte pár let, dovolenou na moři milujete, ale při myšlence na nutnost zajet do maríny se vám nedělá dobře? Tento pocit dobře znám z let, kdy jsem na moři začínal. Zlepšovat se metodou pokus/omyl je zdlouhavé a někdy i nákladné.

Během týdne na moři je možné se manévrům v přístavech vyhnout. Na noc se vyváži na bóji, nebo hodím kotvu před přístavem. V pátek však již možnost volby není. Je třeba zajet k benzínce pro palivo, a nakonec mezi lodě v maríně. Tato myšlenka zvedá tep dvojnásob, když předpověď slibuje na konec týdne silnou bóru.

Abyste se cítili v přístavech komfortně a loď doklázali bezpečně zvládnout, připravili jsme pro vás praktické kurzy přístavních manévrů na Orlíku a na Slapech. Kurzy pořádáme na jachtě s kormidelním kolem, aby se podmínky co nejvíce podobaly situaci, ve které se ocitnete na svých plavbách.

V této chvíli již máme za sebou 14 termínů kurzu, které probíhají od začátku dubna. Na školící lodi se nám vystřídalo již téměř 60 jachtařů. Všichni odjížděli s tím, že jsou schopni jachtu mnohem lépe zvládnout, že dokážou odhadnout její pohyb, znají její možnosti a dovedou si pomoci i v situacích, které dříve nezvládali. Jinými slovy odjížděli nadšení… To je jasný, ne?

Na našem webu najdete posledních pár volných míst před touto jachtařskou sezónou. Kromě celodenních kurzu na Orlíku budou k dispozici i odpolední kurzy na Slapech pro ty, kteří nemají možnost na kurzu strávit celý den.

Na kurzech můžeme naučit začátečníka, ale také zlepšit schopnosti dlouholetých jachtařů. Mnohé z manévrů, které se na kurzu naučíte, vám pomohou vyřešit situace, o kterých jste si dosud mysleli, že bezpečné řešení nemají.

A pokud byste měli zájem i o další zlepšení svých dovedností a bezpečnosti své a své posádky, máme pro vás také poslední místa na kurzu trimu plachet, kurzu přežití a záchrany života na moři a také možnost vynikajícího zážitku při plavbě na vzrušující sportovní jachtě First 27 (Seascape 27).

Naše kurzy jsou vynikající. Doporučuje je 11 z 10 absolventů.

3824
Na horu