Search
× Search
Bóra 160 km/h, plný trajekt na Hvar a pokuty za rychlou jízdu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí, Zajímavosti

Bóra 160 km/h, plný trajekt na Hvar a pokuty za rychlou jízdu

Vypadá to, že situace v Chorvatsku se vrací do normálu. Tedy až na dnešní noční bóru, která dosahovala pod Velebitem rychlosti téměř 90 uzlů. Ale jinak je vše v pořádku. Trajekt na Hvar je plný k prasknutí a pomorska policija rozdává pokuty za plavbu ve skluzu.

Trajekt plný k prasknutí

Majitelům nemovitostí na Hvaru se splnil sen, o kterém si již mysleli, že je letos nesplnitelný. Před trajektem na Hvar ve splitském přístavu stála o víkendu fronta vozů domácích i zahraničních poznávacích značek dlouhá tak, že poslední vozy toužící po přepravě na ostrov slunce zablokovali Zagrebačku ulicu až u Kebab Hausu vedle gymnázia. Trajekt byl nakonec nacpaný k prasknutí včetně druhého patra. Korona, nekorona. Sezóna konečně začíná?

Co se týče epidemiologických opatření, můžete být bez obav. Viru se dobře daří v chladných masokombinátech, nikoli na trajektu, kde teplota dosahovala protivirových 42°C.

Pokuty pro motoráky

Plavba ve skluzu je v Chorvatsku možná až ve vzdálenosti větší než 300 m od pobřeží. Policisté kontrolují a přidělují pokuty i letos. Tentokrát to bylo v Kvarneru, kde za jediný den dostali čtyři Slovince, po dvou Rakušanech a Italech, a nakonec i jednoho Čecha. Výše pokut se pohybovala od 500 do 1000 HRK. 

Při té příležitosti zkontrolovala policie také povolení ke sportovnímu rybolovu. Narazila na dva pytláky, po jednom ze Slovinska a Německa.

Bóra 160 km/h

Nestává se často, aby zasáhla letní Jadran bóra o rychlosti až 160 km/h tedy skoro 90 uzlů. Dnes v noci meteorologové naměřili 158 km/h nedaleko Senje. Co se dělo na dalších místech a jaké jsou škody, na to je zatím brzy, zprávy se ještě nesešly. Jen můžeme říci, že mnohé dálniční úseky byl uzavřeny kvůli větru, mezi nimi známý úsek dálnice A1 Sveti Rok – Posedarje pod tunelem. Zavřená byla (je) i Jadranská magistrála, most na Pag, nejezdí některé trajekty atd.

55866
Na horu