Search
× Search
Bóra odnesla akvapark
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí, Zajímavosti

Bóra odnesla akvapark

V Brodarici nedaleko Šibeniku silná bóra odnesla akvapark. Majitel žádá jachtaře o zvýšenou pozornost: „Sledujte prosím pozorně mořskou hladinu! Najdete-li ho, královsky se vám odměním!“

Podle našich informací by odměna měla zahrnovat polovinu odfouknuté atrakce a dceru nočního hlídače Marijanu Dukić (svobodná, 47 let).

Nový akvapark se nachází na pláži Rezalište v Brodarici. Zaměstnanci parku se během noční bóry snažili všechny atrakce chránit vlastními těly, bóra ale byla příliš silná. Trhač lístků Aleksandar Aničić dostal na starost atrakci zvanou Aquaglide. Dlouho se mu dařilo. Zábavný disk přišněroval ke kameni na mořském dně. Ale bóra sílila!

Vítr začal dosahovat síly vichřice. Kámen na mořském dně se pohnul a atrakce se dála do pohybu. Aleksandar se rozhodl výrobní prostředek svého chlebodárce zachránit za každou cenu a nepustil. Vítr ho nesl jak klíště na hřbetě nosorožce temnou nocí.

Bóra se rozhodla zahrát si s Aleksandarem nepěknou hru. Když už to vypadalo, že zachrání atrakci a holý život na ostrůvku Drvenik, přišel poryv od východu a souprava ostrůvek minula. Pak se zdálo, že skončí na jižním cípu Zlarinu, ale nebylo to jisté. Aleksandar se správně rozhodl, že není nač čekat, nedaleko pobřeží Zlarinu se vrhl do vln a doplaval na břeh. Tam ho zmrzlého a vyděšeného ráno našla pomorska policija.

Atrakce minula Zlarin a vydala se na volné moře. Podle našich výpočtů by měla, vydrží-li vítr, přistát zítra kolem poledne někde poblíž restaurace Ristoro Al Porto v italském letovisku San Benedetto del Tronto (plus mínus 100 námořních mil).

Pokud byste atrakci zahlédli, kontaktujte prosím přímo vlastníka atrakce na chorvatském čísle 098 652 043.

6082
Na horu