Search
× Search
Bouřlivá Komiža, šest mrtvých a zloděj sýra
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Bouřlivá Komiža, šest mrtvých a zloděj sýra

Dlouho jsme se nepodívali do druhdy oblíbené Dalmácie. A přitom se tam dějí věci… Bouřlivá lebićada atakovala Komižu se stejnou zuřivostí, jako zarudlá hradní klika ústavní pořádek ČR. Šestice mrtvých. To je výsledek ranní nehody u Umagu. A zloděj sýra? To bude perlička na závěr.

 

Lebićada v Komiži

Image
Poslední dny jsou v Chorvatsku mimořádně bouřlivé. Dvě prudké cyklóny za sebou zaplavily nábřeží ve Splitu, v Omiši, ve Veloj Luci, na Peljěšascu, v Biogradu a kdovíkde ještě. Silná lebićada (jihozápadní vítr) se opřel do Komiži na Visu a vlny dotíraly na čtyřpatrové domy na nábřeží. Komiža je od jihozápadu zcela otevřená a vlny dokážou udělat v přístavu pěknou paseku. Podívejte se na video.

Západní a jihozápadní vítr je kritický také pro přístav Lovište na západě Pelješacu. Vlny tam o víkendu rozlámaly nábřeží a potopily několik místních lodí. Během chvíle hladina vystoupala nad nábřeží a dvě hodiny stačily k tomu, aby bylo zničené nábřeží, které je v místě již více než 100 let.

Šest mrtvých…

Foto archiv

Foto archiv

Účastníci tragické nehody.
Šest mrtvých. To je bilance tragické automobilové nehody nedaleko Umagu dnes ráno. Strašné číslo! To je… To je… To je jako by vůz srazil celý senátorský klub naší nejsilnější vládní strany. Tedy…  Bez předsedkyně, samozřejmě.

Naštěstí se ukázalo, že nešlo o politické uskupení na výletě k moři, ale o stádo oslů, na cestě za svým vůdcem. Otázkou je dopad nehody na HDP.  V případě oslů...

Zadarský sýrožrout

Foto archiv

Foto archiv

Zbraň nalezená na místě činu.
Zadarské policii se podařilo zadržet lupiče, po kterém pátrala od poloviny dubna, kdy se vloupal do skladu sýra v ulici Dalmatinskog sabora. 25letý sýrožrout si odnesl sýra za několik tisíc kun. Policie po něm pátrala za použití nejmodernějších technologií. Proslýchá se, že došlo i na DNA. Při zatýkání byla nasazena speciální jednotka, protože panovaly obavy, že by sýrový žrout mohl být ozbrojen. Obavy se ukázaly opodstatněné, protože u něj byla při zatýkání nalezena sekyrka.

 

3117
Na horu