Cesta do šrotu (video)
Koronavirus zasáhl celý svět. Plnou silou se opřel do turistiky, a především do sektoru pasažérských lodí, který zažíval v posledních letech nebývalý růst. Nyní všechny lodě stojí a mnohé z nich čeká podobná smrt jako MS Monarch.
MS Monarch byla spuštěna na vodu v roce 1991 v St. Nazaire ve Francii. 270 m dlouhá loď byla schopna pojmout 2744 pasažérů. Během své dlouhé kariéry zažila ztroskotání, únik plynu na palubě i smrt kapitána ve službě. MS Monarch vše přežila.
Nyní je již jisté, že atak koronaviru nepřežije. Pullmantour Cruises, která loď do března tohoto roku provozovala, ji vyřadila z provozu a spolu s loděmi MS Sovereign a MS Horizon je prodala do šrotu.
Poslední plavba MS Monarch vedla do Turecka na pláž u městečka Aliaga, kde jsou staré lodě rozřezávány na šrot. Smutná poslední cesta na ošklivé, špinavé a nehostinné místo.
Kolik podobných lodí čeká stejný osud?
2699
Související články
Dva roky prázdnin končí
Dva roky prázdnin končí
Posledních šest z více než 600 námořníků z Kiribati, kteří kvůli pandemii covid-19 uvízli stovky a tisíce mil od domova, bylo v tomto týdnu dopraveno zpět domů. Skončilo tak dvouleté repatriační úsilí vládních i nevládních organizací ostrovního státu.
Kdo trpí nejvíce?
Kdo trpí nejvíce?
Na koho si zasedl čínský virus nejvíce? Jsou to restaurace? Jsou to noční kluby? Nebo divadla, letecké společnosti, hotely? Chyba! Tím hlavním trpitelem jsou velké pasažérské lodě a jejich majitelé. Ztráty dosahují desítek miliard.
Od pondělí nová (anti)COVID opatření u Jadranu
Od pondělí nová (anti)COVID opatření u Jadranu
Chorvatské pobřeží zažívá stoupající počet nákaz koronavirem. Již minulý týden bylo pobřeží na evropské covidové mapě přebarveno ze zelené na oranžovou a nyní na změnu barevné nálady reaguje i chorvatská vláda se svými opatřeními.