Search
× Search
Cholera v Praze
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Bezpečnost

Cholera v Praze

Dnes pokračuje výstava For Boat v Praze již druhým dnem. Na stánku Lodních novin je přichystáno několik zajímavých přednášek. Mezi přednášející zavítá i Cholera z polského Gdaňsku a Milan Koláček.

Michal Korneszczuk řečený Cholera je mnohým našim závodním jachtařům velmi dobře znám. Přezdívka vychází z jeho charakteristického způsobu vedení posádky. Vyžaduje od všech maximální nasazení. Nebo spíš vyžadoval, protože dnes už je při vedení lodě i jeho zvukový projev výrazně omezen. S věkem přichází procitnutí. Ne každý člen posádky by byl dobrý i do Amerického poháru.

Pozor při pojištění jachet

Ale nechme Cholerův styl vedení posádky stranou. Tentokrát tu není, aby na někoho řval. Na našem stánku vystoupí jako zástupce společnosti Pantaenius. Seznámí své posluchače se záludnostmi pojištění jachet, na co je třeba si dát pozor a jaká rizika lodím hrozí nejčastěji. Vše bude podepřeno obrazovou dokumentací. Spolu s Michalem Korneszczukem bude na místě i Pavel Stejskal ze společnosti TPS centrum, který u nás nejznámější lodní pojišťovnu zastupuje. Máte-li tedy nějaké nejasnosti ohledně pojištění lodí a jachet, přijďte již v 11:00 na stánek Lodních novin do haly 2.

Špatný trim může být nebezpečný

O hodinu později startuje svoji přednášku Vojta Sládeček. Řekne vám něco o trimu plachet a o vlivu správného (nebo spíše špatného) trimu na bezpečnost plavby. Pokud máte v trimu nedostatky (každý je má), přijďte na stánek Lodních novin ve 12:00. Nebo si můžete rovnou objednat praktický kurz trimu s Vojtou a Petrem Sládečkovými (instruktoři RYA) na Lipně. Máme tam v jarních bězích posledních 6 míst.

Novinky v průkazech způsobilosti

Ve 13:00 přijdou na náš stánek zástupci Ministerstva dopravy, Státní plavební správy a Českého telekomunikačního úřadu, aby vám představili novinky ve vydávání průkazů způsobilosti. A jsou to novinky nemalé, protože například Průkaz způsobilosti k vedení námořní jachty již nebude platit jen 5 let, jak bylo léta kritizováno, ale dvojnásobek této doby. A v peněžence se vejde  na místo vedle platební karty.

Milan Koláček a transatlantické regaty

Poslední dnešní přednáška začíná ve 14:30. Před posluchače vystoupí náš nejúspěšnější námořní jachtař Milan Koláček. Za sebou má skvělou kariéru v sólovém jachtingu a loni k tomu připojil také fantastické týmové vítězství v prestižním Rolex Middle Sea Race. Milan (& Co.) dokázal na 10 metrů dlouhé a 15 let staré závodní jachtě Bohemia Praha Debra zvítězit v ORC (86 jachet na startu) a v IRC (116 startujících) byl druhý. Největší úspěch našich barev v prestižních závodech Rolex v historii. A jak už to bývá, u nás nedoceněný...

Design Samuel Manuard

Design Samuel Manuard

Extrémně rychlá a zábavná jachta, jejíž stavbu chystá Milan Koláček
Milan má pro vás připravenu přednášku o bezpečnosti během transatlantických regat (pár jich má za sebou), o tom, co je třeba vzít s sebou, co je nutné vědět a na co si dát pozor. Jde o mimořádně důležité informace nejen pro závodníky, ale i pro všechny jachtaře, kteří se vydávají na plavbu na oceán i jen na otevřené moře.

Je to dnešní poslední přednáška. Pokud tedy zbyde čas, Milan se s vámi podělí i o zážitky ze svých regat a řekne vám něco o projektu nové jachty, kterou má v plánu postavit. Zatím vám k ní sdělíme jen to, že bude sice určená pro cruising, ale bude extrémně lehká, neuvěřitelně rychlá a můžete ji mít i vy.

Sobota 9. března 2019

1100 – 1200 Pantaenius – Rizika spojená s pojištěním jachty

1200 – 1300 Vojtěch Sládeček - Správný trim a bezpečnost plavby

1300 – 1415MDČR, SPS, ČTU – Novinky v kapitánských průkazech a zkouškách způsobilosti

1430 – 1530 Milan Koláček – Bezpečnostní příprava na transatlantický závod a jeho nebezpečí

3893
Na horu