Search
× Search
Chorvatské maríny mění majitele
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Chorvatské maríny mění majitele

Chorvatské maríny Mandalina, Dalmacija (Sukošan) a Borik změnily majitele. V roce 2012 koupila marínu Dalmacija turecká společnost D-Marin. Nyní se marín zbavila a prodala je investičnímu fondu CVC Capital Partners.

Turecká společnost D-Marin investovala především v maríně Dalmacija v Sukošanu, kde došlo k ohromným změnám. V podstatě je možné říci, že v maríně nezůstal kámen na kameni. Stále odolává jen restaurace Gajeta u staré recepce. Majitel Gajety má zřejmě nějaký kouzelný plášť. Celá marína se modernizuje a on s podnikem ustrnulým v polovině 90. let minulého století zůstává. Společnost D-Marin prodala své maríny v Chorvatsku, Řecku a ve Spojených arabských emirátech. Ponechala si chorvatské hotely a maríny doma v Turecku.

Prodej marín byl způsoben nutností splácení dluhu společností majitele Ferita Sahenka, který narůstá s devalvací turecké liry.

Nový majitel se chystá vytvořit řetězec nóbl marín po celém světě. Nóbl maríny, nóbl peníze.  V Chorvatsku by se mělo jednat o počátek expanze.

4288
Na horu