Search
× Search
Chorvatsko zavřelo hranice
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Chorvatsko zavřelo hranice

Všeobjímající epidemie koronaviru do svého sevření pohltila i Chorvatsko. Chorvatská vláda uzavřela hranice na 30 dnů. Nařízení vstoupilo v platnost dnes. Dalším nařízením jsou uzavřeny restaurace a obchody.

Pokud jste stále ještě snovali plány na cestu do bezpečí na palubě jachty na moři, cesta je uzavřena. Chorvaté už pustí přes hranice jen zdravotníky, přeshraniční pracovníky, řidiče nákladních automobilů, které zajišťují zásobování, diplomaty, policisty, pracovníky civilní ochrany a osoby v tranzitu.

Dále jsou uzavřeny obchody, zrušeny kulturní a sportovní akce atd. Prostě podobná nařízení, jako u nás. Otevřené jsou jen potraviny, lékárny, drogerie, benzínky atd. Na rozdíl od situace u nás jsou v Chorvatsku uzavřena i květinářství. Podle našich zpráv je to proto, že chorvatský předseda vlády žádný řetězec květinářství nevlastní (ani jeho svěřenské fondy).

V Chorvatsku je v této chvíli 102 nakažených, 5 vyléčených a 1 osoba zemřela. Většina nakažených pochází ze Záhřebu. Na pobřeží je na tom nejhůře Rijeka se 14 chorými a Pula s 10. Ve Splitu byli pozitivně testováni dva a v Zadaru jeden (jedna).

Podle zpráv z Palagruži je ostrov korona free. Strážci majáku se prý vyzbrojili praky, kameny a klacky a každého, kdo se přiblíží, považují za přenašeče morové rány (tato část zprávy není ověřena).

4710
Na horu