Search
× Search
Co nás zaujalo v Düsseldorfu 5
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Co nás zaujalo v Düsseldorfu 5

Jednou za jachet, která na veletrhu v Düsseldorfu budila zaslouženou pozornost, byla rakouská Sunbeam 46.1. Dokonce získala prestižní ocenění loď roku 2019 v kategorii Luxury Cruiser.

Rakouská loděnice vyrábí jachty v malých sériích a jejich úprava je možná dle přání klientů. Novinka je největším modelem ve výrobní řadě loděnice.

Jachtě na první pohled sluší integrovaný čelen, téměř kolmá příď, oblouk nad kokpitem a opačně skloněná záď, která umožňuje maximální využití délky trupu. Rozměrná koupací plošina má v sobě integrované schůdky do vody, po kterých se snadno vylézá do kokpitu. Vypadá to jako samozřejmost, ale není.

Celá přední část kokpitu je krytá masivním sprayhoodem, jehož konstrukce je částečně pevná a částečně skládací. Všechna lana od stěžně jsou do kokpitu vedena pod palubou. Úložný prostor na přídi je určený na plachty, ale zároveň je i bezpečnostním prvkem. Vodotěsná přepážka v případě kolize ochrání zbytek trupu. Elegantní čelen je při pochledu z vrchu překvapivě široký a jpohodlný i při vystupování na molo.

Vysoká kvalita provedení je v podpalubí na první pohled patrná. Podlážky jsou například proti hluku podlepeny ve svém uložení. Veškerá truhlařina je velmi čistá a povedená. Často jsou vedle moderních prvků použita i osvědčená řešení. Například místa pro uložení hrnečků v kuchyni. Na povedeném interiéru je stále znát klasická truhlářská práce, která má trvalou hodnotu.

Pocit vysoké kvality v interiéru doplňují detaily, které nemusí být patrné na první pohled. Může jít o nenápadný šedý pásek na dvířkách skříněk, LED podsvícení nad podlahou v salonu, nebo zabudovaná sprcha s integrovaným LED osvětlením v koupelně.

Jachty Sunbeam mají i českého prodejce, kterým je firma TPS centrum. Další informace najdete zde.

 

3838
Na horu