Search
× Search
Co se chystá v úterý v Chorvatsku?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Co se chystá v úterý v Chorvatsku?

Další extrémně bouřlivý den na obzoru? Na úterý pro Jadran ukazují meteorologické modely takové věci, že by bylo lepší, kdyby vůbec neukazovaly.

Přes Jadran by měla přecházet tlaková níže s frontálním systémem. Vítr by se měl v poryvech vyšplhat až mezi 60 a 70 uzlů. To je výborná zpráva především pro organizátory České námořní rallye. V minulých letech foukalo málo…

Zdroj Windy

Zdroj Windy

Bude vypadat příští úterý takto?
Ale nechme stranou připravované závody a vraťme se k předpovědi na příští týden. Pokud nemají na stránkách Windy přehozené barvy, chystá se nevídaná divočina. Podle předpovědního modelu ECMWF to vypadá na vítr mezi 30 a 40 uzly, ale v poryvech až přes 60. Do toho samozřejmě bouřky a vše co k přechodu tlakové níže s frontálním systémem patří, tedy i prudké deště.

Meteorologický model GFS (který je méně spolehlivý) takovou divočinu neukazuje. I na něm je ale vidět přechod cyklóny. Přechází ale o pár hodin později a vítr se zastaví na 40 uzlech.

Jaká bude realita, to se teprve uvidí. Předpověď na týden dopředu se bude ještě jistě měnit. Uvidíme, jaká bude realita.

Vytisknout
3671
Na horu