Search
× Search
Co se děje se Susie Goodall?
Daniel Vodička

Co se děje se Susie Goodall?

Jediná žena jedoucí Golden Globe Race dnes spustila EPIRB. Volá o pomoc uprostřed divokého Jižního Pacifiku. V místě zuří bouře s poryvy až 70 uzlů.

Susie Goodall pluje na čtvrtém místě v mimořádně náročném závodě. Za sebou má mnoho těžkých chvil. Tentokrát se ale zdá, že pro ni skončil závod se soupeři. Teď je to boj o život.

Susie poslala krátkou zprávu, podle které to vypadá, že se její jachta překlopila a přišla o stěžeň. V podpalubí panuje naprostý chaos. V těžkých chvílích se také udeřila do hlavy (asi to byla pořádná rána, když to zmiňuje). Naštěstí na palubě zůstal upevněn záchranný ostrůvek.

Britská jachtařka pluje ve velmi silné bouři. Vítr v poryvech dosahuje k 70 uzlům, výška vln přesahuje 10 metrů. Navíc jde o tzv. cross sea, kdy vlny přicházejí z více směrů. Extrémně nebezpečné podmínky.

Nyní je bez stěžně a žádá o pomoc. Nejblíže pluje Uku Randmaa. Je vzdálen jen 400 mil. Záchrana je ale nemožná, Uku by se musel vracet proti bouři. Navíc bude sám bojovat se stejnými podmínkami, jako Susie.

Skoro 800 mil za nešťastnou jachtařkou pluje Istvan Kopar. Ten jí zřejmě přispěchá na pomoc. Od místa nehody ho však dělí týden…

Polohu najdete zde.

6339
Na horu