Search
× Search
Divoké svině se vylodily na Kapriji
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Divoké svině se vylodily na Kapriji

Zemědělci na ostrově Kaprija v Šibenickém archipelagu bijí na poplach. V moři byla spatřena čtveřice divokých sviní, které pluly ke břehům ostrova.

Divočáci jsou vynikající plavci a bez tréninku dají až 20 km (je otázkou, kolik s tréninkem). Proto jsou v jejich dosahu všechny ostrovy v Šibenickém archipelagu. Nyní se poprvé v historii ostrova vylodily na březích Kaprije. Vyloďovací komando bylo rozděleno do dvou skupin. Jedna připlavala z nedalekého Kakanu a druhá zaútočila na straně od pobřeží. Nyní se obě skupiny prodírají trnitým makijovým porostem, aby spojily síly a direkt zaútočily na políčka a sady zdejších usedlíků.

Domorodci na ostrovech nejsou pro boj s invazí vybaveni. V historii se u ostrovanů vyvíjely spíše zbraně na lov pod mořskou hladinou. Rybářské sítě se na divočáka nehodí, stejně tak nefungují ani vrše a silon s háčkem. Jedinou použitelnou zbraní se tak jeví harpuna. Bez přivázaného šípu. 

Jedni diskutují o nebezpečné invazi na ostrov s klidem, jiní jsou maximálně znepokojeni. První skupina věří, že divočáci odplavou stejně, jako připlavali. Druzí vypočítávají, jak se invaze rozmnoží během jediného roku. V případě, že jde o 4 bachyně, které před skokem do vody měly pohlavní styk s bujným chorvatským kňourem (kňoury) a každá povyje 10 selat, tak za 10 let bude na ostrově...

A to už je otázka pro vás. Kolik prasat by bylo na ostrově za 10 let?

4241
Na horu