Search
× Search
Dlouho očekávaná novinka na vodě!
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Dlouho očekávaná novinka na vodě!

Jmenuje se Pogo 36. A vše nové od firmy Pogo – Structures stojí za pozornost. Jsou to superrychlé a vzrušující lodě. Vždyť kdo by nechtěl létat ve skluzu? 

Značku Pogo nesou jachty závodní. Pogo 3 (Classe Mini) a Pogo 40S3 (Class 40) jsou závodní speciály, které jsou určené k závodům přes oceány. Dále jsou v nabídce jachty „turistické“. 

Málokterý turista si takto turistickou jachtu představuje. Jde v podstatě také o závodní lodě, jen mají v interiéru něco, čemu se dá s jistou dávkou nadhledu říkat nábytek.
Pogo 36 je dva roky připravovaná novinka. A dlouho očekávaná. Proč takový humbuk kolem nové lodi?

Jaká byla vaše maximální rychlost na 11 metrů dlouhé jachtě? Pokud jste hodně ostří závodníci, tak jste z ní vytáhli 15 uzlů. Po velkém souboji a plavbě na ostří nože. Pro Pogo 36 bude 10 uzlů strandard, 15 uzlů když trochu lépe foukne a 20 překonáte, když se budete snažit a vítr vám pomůže. To jsou naše odhady, zatím nemáme k ruce polární diagram. 

Prostě letadlo. Neuvěřitelně výkonná jachta, na které bude radost se svézt. A přitom je vybavená pro turistiku. Má sklopný kýl, tři kajuty, kuchyňku a toaletu se sprchou uvnitř. Neříkejte mi, že byste to nechtěli. 

Pokud by jí někdo nabídl nám, neváháme ani vteřinu. Prostě toto chceme! 

Představte si to na nějaké lokalitě, kterou všichni znají. Třeba v Chorvatsku. Ze Splitu do Dubrovníku je to 100 mil. Maestrál začne foukat v poledne. Dejme tomu zaduje slušně. 20 – 25 uzlů. Prvních 20 mil máte na bočák. Poletíte přes 10. Za necelé dvě hodiny jste u Hvaru a stáčíte se na zaďák. Nahoru jde asymetrický spinaker. A bude se halzovat. Trasa se prodlouží, ale vy poletíte kolem 15 uzlů. Za další dvě hodiny a po jedné nebo dvou halzách vplouváte do trysky u Korčuly. To je 1600. Ještě 4 hodiny vám zbývají do času na večeři.
V trysce se propletete mezi surfaři, párkrát zahalzujete a před sebou máte Mljetský kanál. Do Dubrovníku zbývá 43 mil. To jsou cca 4 hodinky plavby a před večeří jste v Dubrovníku. Po parádní a vzrušující plavbě. 

A jen pro zajímavost. Pogo 36 má výtlak 3600 kg. Srovnatelně dlouhá jachta Elan 360 má 5350 kg. To také něco říká, ne? A to je Pogo o 20 cm delší a o půl metru širší! A šířka znamená výkon!

No ale neříkejte, že byste něco takového nechtěli?

Parametry

Celková délka 10,86 m
Šířka 4,00 m
Ponor 1,10/2,80 m
Výtlak 3 600 kg
Balast 1090 kg
Plocha plachet 76 m2
Design Groupe Finot
Více zde2877
Na horu