Search
× Search
Kurzy TOP
Dnes na stánku Lodních novin
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Dnes na stánku Lodních novin

Na stánku Lodních novin na výstavě For Boat jsou dnes na programu tři zajímavé přednášky.

Nejprve se můžete naučit několik jednoduchých triků, které použijete při zajíždění s jachtou do přístavu. Přednáška o přístavních manévrech je vhodná nejen pro začínající jachtaře. Ani zkušení skippeři často nevědí, jak mnohé situace řešit. Spadne z vás nejistota a naučíte se, jak s jachtami zachází profesionálové.


Druhá na programu je přednáška Oldy Straky o koupi starší ocelové jachty. Zde barva často kryje vážné problémy, jejichž řešení může být buď velmi nákladné, nebo dokonce neproveditelné. Olda Straka poradí, jak se vyhnout vážným problémům.

Poslední přednáška dnešního dne zamíří do Karibiku a na méně navštěvované ostrovy na jeho severu. Přednášku připravil zkušený cestovatel a jachtař Jirka Brožek. Pokud uvažujete o plavbě na sever Karibiku, přijďte se podívat, co vás čeká.

 

Volné vstupenky si můžete stáhnout zde.

 

Rozvrh přednášek na stánku Lodních novinPátek 9. března

12:00 Přístavní manévry, aneb jak dokonale ovládat svoji jachtu – Daniel Vodička
Přednáška vás seznámí se základy nezbytnými pro dokonalé ovládání jachty v přístavech. Podívá se i na pár zřídka používaných, ale velmi užitečných manévrů.

13:30 Na co si dát pozor při koupi staré ocelové jachty? – Oldřich Straka
Pokud přemýšlíte o koupi starší ocelové jachty, nesmíte si nechat ujít přednášku Oldy Straky. Pomůže vám najít slabá místa a ušetřit určitě statisíce, a dost možná i miliony. 

15:00 Karibské ostrovy Sv. Martin, Sv. Kryštof, Saba, Sv. Bartoloměj – Jiří Brožek
Jiří Brožek projel před ničivým hurikánem Irma atraktivní ostrovy na severu Karibského moře. Některé z nich patří ke zřídka navštěvovaným.
Sobota 10. března

10:30 Na co si dát pozor při pojištění jachet
 – Christian Schifter
Sobotní přednáškový seriál začne důležitou přednáškou o tom, na co si dát pozor při pojištění lodě, co pojištění kryje a v jakých případech vás pojišťovna zklame. Přednášku si pro nás připravil Christian Schifter z rakouské pobočky pojišťovny Pantaenius.

11:30 Premiéra krátkého filmu z historie 21 ročníků České námořní rallye 
Nejstarší česká námořní regata má za sebou 21 ročníků. V premiérovém filmu se podíváme do historie závodu. O připravovaném 22. ročníku regaty promluví hlavní organizátor Tomáš Stejskal. 

12:30 Závodní tým Giulia, loňské úspěchy a letošní plány – Jan „Johan“ Hirnšal
Závodní tým Giulia během loňské sezóny ladil svoji novou závodní jachtu. Letos by již vše mělo být stoprocentní. Co chystá jeden z našich nejlepších týmů pro letošní sezónu?

13:30 Je čas na moderní lithiové akumulátory na palubě jachty – Jiří Janda
Lithiové akumulátory si hledají cestu i do jachtingu. Jaké jsou výhody hi-tech baterií na palubách závodních jachet? Jaká je cena za úsporu hmotnosti a vyšší kapacitu?

15: 00 Fotografie roku Lodních novin – vyhlášení fotografické soutěže Lodních novin
Vyhlášení výsledků druhého ročníku soutěže. Budou předány ceny od Nikonu, Helly Hansen a Lodních novin.


Neděle 11. března

10:30 Znečištění moří a oceánů, plasty v moři 
– promítání filmu A Plastic Oceans
Množství plastového odpadu v mořích a oceánech enormně narůstá, znečištěné jsou i nejodlehlejší místa na planetě. Jde o nezbytnou součást civilizace, nebo s tím můžeme něco dělat? 

12:00 Handicapy ORC a IRC, jaká je ideální jachta - Jan „Johan“ Hirnšal
Uvažujete o regatách a hledáte správnou jachtu? Co vše je třeba brát v úvahu při výběru? Jaké jsou rozdíly mezi hlavními handicapy?

13:30 Nebezpečná situace „Muž přes palubu“, jak se jí vyhnout, jak se při ní zachovat
 – Kateřina Křelinová
Situace, do které se nikdo nechce dostat. Kateřina Křelinová vás seznámí s tím, jak se situaci vyhnout a jak se správně zachovat, pokud k ní dojde. 

15:00 Jak správně ošetřovat moderní membránové oblečení – Štěpán Svoboda.
V moderních membránových materiálech, které jsou používané pro výrobu jachtařského oblečení, došlo ke změnám. Jak správně tyto materiály udržovat prozradí odborník z firmy Helly Hansen.


 

Vytisknout
3118

Theme picker

Na horu