Search
× Search
Dneska by to šlo...
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí, Kam jet

Dneska by to šlo...

S jarem, které začíná prosakovat do vzduchu, roste chuť vyrazit na moře. Je sice stále ještě únor, ale třeba by to šlo… Jaká je nyní situace v oblíbených jachtařských lokalitách na jihu Evropy?

Chorvatsko

Nám nejbližší jachtařskou lokalitou je Chorvatsko. Stále tam panuje zima podle kalendáře, ale momentálně se teploty pohybují mezi 10 a 15°C včetně noci. Co se týče právě zahájeného týdne, takto budou vypadat teploty až do neděle. Výjimkou bude noc ze středy na čtvrtek, kdy po přechodu fronty spadne ve Splitu teplota až k 5°C. S dobrým oblečením může jít o příjemný jachtařský týden. Zvláště pokud vezmeme v úvahu, že v přístavech budete sami.

Pokud byste uvažovali o koupačce, Tak moře je nyní nejstudenější z celého roku. Ve Splitu se v únoru scházejí otužilci a pochvalují si, že nyní je voda konečně jiskrně ledová. Má 14°C (tuto jiskřivou teplotu má Vltava nad Prahou v létě).

Řecko

Vyrazíte-li na loď do Athén, čekají vás teploty mezi 10 a 17°C (ve dne i v noci). Vzhledem k tomu, že je jasno, bude to na sluníčku na krátký rukáv.

Teplota moře v Řecku se i přes zimu udržela na 17°C. To už je na koupání i pro běžné statečnější jedince neotužileckého typu.

Sicílie

Pokud byste se vydali na Sicílii, bude to s teplotami ještě o něco lepší. Přes den šplhají ke 20°C. Nejnižší denní na následující týden jsou kolem 16°C. Teplota moře je nyní kolem 15°C.

Cena pronájmu jachty

Podíváme se ještě na cenu pronájmu jachty v této nesezóně.  V Chorvatsku lze čtyřkajutovou jachtu pořídit již od cca 850 EUR i s tranzit logem. Pokud byste chtěli jachtu ne starší tří let, bude to cca 1100 EUR.

V Řecku je možné pořídit do tří let starou jachtu na týden od cca 1550 EUR.  Nezáleží-li vám na stáří lodě, je to od cca 900 EUR s transit logem.

Na jihu Itálie jsou ceny vyšší a budou se pohybovat za čtyři kajuty kolem 1800 EUR. U nových jachet budou dokonce ještě o cca 400 EUR vyšší.

Upozornění na závěr

Uváděné počasí platí dnes a na následující týden. Co bude dál nechceme předjímat. Jen připomínáme, že během března zasáhnou chorvatské pobřeží tři silné bóry. První kolem 10., druhá 20. a třetí 30. března. Alespoň tak hovoří pranostiky...

3471
Na horu