Search
× Search
Dokonalá zátoka a soutěž o cenu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Dokonalá zátoka a soutěž o cenu

Uhádnete, kde najdete tuto dokonalou zátoku? K těžké hádance přidáme několik drobných nápověd. Zátoka se nachází v Evropě. V zemi, kterou naši jachtaři docela často navštěvují. Na druhou stranu je ale třeba dodat, že tato část pobřeží není jachtaři příliš vyhledávána.

Zátoka není dokonalá jen na fotografii, jak tomu někdy bývá. Stejná je i ve skutečnosti. Hloubka klesá pozvolna, v nejhlubších částech je kolem 4 metrů, na vjezdu 7 metrů. Co vypadá jako písečná pláž, je ve skutečnosti písečnou pláží. Písek je i všude na dně zátoky.

V těsné blízkosti se nachází ještě jedna podobná zátoka, nedaleko je městečko s přístavem a veliká zátoka, ve které se v minulosti odehrála důležitá námořní bitva, která byla krokem k rozpadu jedné z po staletí trvajících říší.

Víte, kde se zátoka nachází? Všechny správné odpovědi zaslané mailem na info@lodninoviny.cz  vhodíme do losovacího osudí, pořádně promícháme a před očima notáře vytáhneme lístek se jménem Karel Vodička, který vyhraje Anglicko-český ilustrovaný jachtařský slovník.

3204
Na horu