Search
× Search
Druhá přednáška o Vendée Globe již zítra
Daniel Vodička

Druhá přednáška o Vendée Globe již zítra

Před týdnem odstartoval sólový nonstop závod kolem světa Vendée Globe. Velké jachtařské dobrodružství a napínavá regata v jednom. 33 hi-tech jachet se postailoí na start a my spolu s vámi závod sledujeme, komentujeme a analyzujeme během série přednášek.

Každou středu večer přinášíme novinky a zajímavosti o závodu. Dění v závodu komentuje Milan Koláček, náš nejlepší sólový jachtař, který s mnohými účastníky Vendée Globe trénoval a závodil. Spolu s ním Daniel Vodička, který má, stejně jako většina teoretiků, co říci k čemukoli. 

Zítra tedy druhá ze série přednášek, které probíhají od středy 11. listopadu až do konce závodu, tedy přibližně do konce ledna. Každou středu od 20:00. Pro přednášku používáme aplikaci Zoom Meeting.

Co vše se během přednášek dozvíte?

Každý týden se budeme věnovat analýze situace v závodu za uplynulých 7 dnů. Podíváme se na důležité okamžiky, na klíčové meteorologické prvky, na strategii a taktiku jednotlivých závodníků, na to, co jim vyšlo a co jim naopak mohlo vyjít lépe. Rozebereme technické a zdravotní problémy, které řeší, podíváme se na to, jaké jsou šance situaci zvládnout.

Během přednášek se budeme věnovat zajímavým tématům, jako jsou foily, plachty, autopilot, naklápění kýlu, předpovědi počasí… Ze strany závodníků to bude spánkový management, výživa, únava, psychika… Dále charakteristika jednotlivých míst na trati závodu, nebezpečí, která na závodníky čekají a taktika průjezdu obtížných míst.

Určitě zbude čas i na zajímavosti z historie závodu, ale také z historie jednotlivých závodníků. A samozřejmě na vaše vstupy do debaty, otázky a připomínky.

Délka pořadu bude kolem 90 minut.

Přednášky budou placené, cena je 250 Kč včetně DPH za přednášku. Vstupenku koupíte zde.

Připravte si prosím nepromokavé oblečení a obuv, která nedělá šmouhy.

4838
Na horu