Search
× Search
Evropské jachty roku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Evropské jachty roku

Vítězné jachty budou vybrány na veletrhu v Düsseldorfu. Pojďme se ale podívat, jak vypadají v každé kategorii trojice nejlepších. Začneme kategorií Family Cruiser.

Family Cruiser

Beneteau Oceanis 30.1

Nejmenší jachta Oceanis Beneteau svojí šířkou pod 3 metry je sice nadměrným nákladem, ale umožňuje jednodušší transport po silnici než u lodí, které 3 metry přesahují. A jednodušší znamená i levnější. Malá jachta, která překvapí prostorem v podpalubí. Ideální pro vnitrozemskou plavbu, i pro letní výlety u pobřeží. V chorvatských vodách mezi ostrovy se bude mladá rodina na nejmenším Oceanisu cítit výborně. Navrhnout malou jachtu, která má vše potřebné, je náročnější než jachtu velkou.

 

Elan Impression 45.1

Jachty Elan jsou u nás dobře známé. Oceněná novinka vychází z oblíbených modelů Impression 434 a 444. Zvednutá střecha nástavby připomínající deck salon je pro slovinskou loděnici charakteristická. Na rozdíl od jachet jiných výrobců si novinka Elanu zachovává klasické tvary trupu, který se k zádi zužuje a má klasickou šikmou příď. V interiéru je více truhlářské práce a méně modulárního přístupu.

 

Jeanneau Sun Odyssey 410

Úspěšná Sun Odyssey 410 naopak sází na nejmodernější tvary trupu. Příď se velmi rychle rozšiřuje a v podpalubí i na palubě je tak mnoho místa. Maximální šíře trupu se táhne až na samotnou záď.  Zajímavě řešené jsou ochozy na boku, které se plynule svažují až ke kormidlu. Další novinkou u Jeanneau je umístění ráhna jen nízko nad palubu. Posádka snadno dosáhne na plachty. A inovativní je i interiér, který je díky velké šířce nezvykle prostorný.

 

3905
Na horu