Search
× Search
Flying Fox před Šibenikem
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Flying Fox před Šibenikem

K přehlídce megajachet, které se v posledních dnech pohybují v Chorvatsku, přibyla další. Její snímky nám zaslal jan Kvasnička. Jmenuje se Flying Fox, je 136 metrů dlouhá a na palubě má kromě jiného i 12 metrů dlouhý bazén.

Hlavní výhodou této charterové jachty je, že je určena pro větší společnost. Zatímco běžné jachty určené pro charter jsou schválené pro 12 hostů, na palubu Flying Fox si můžete přivést větší společnost. 25 hostů se vyspí v 11 kajutách, 36 jich můžete pozvat na odpolední narozeninovou párty své dcery. Za týdenní oslavu narozenin zaplatíte nejméně 3 500 000 EUR (nejde o chybu v měně).

Jde o největší charterovou jachtu na světě. 136 metrů dlouhá a 22,5 m široká má ponor 5,1 metru. Na vodu byla spuštěna loni. Posádka jachty může čítat až 54 osob. Trup jachty je ocelový, nástavba hliníková. Běžná cestovní rychlost je 15 uzlů, maximální 20. Nádrže na palivo mají objem 682 500 l. Dojezd na plnou nádrž je 6500 mil.

Pro hosty je k dispozici beach club (co si pod tím představit, nevím…), salón krásy, plocha na přistání vrtulníku, masážní salón, badeplato, garáž pro pomocné čluny velikosti podzemních garáží v OD Kotva, bazén situovaný na zádi napříč trupu, krby, parádní grill, sauna, spa, kino, pára, jacuzzi, tělocvična a nezbytnost doby dnešní, tedy wifi.

Pro zábavu hostů jsou na palubě také tyto doplňky: 3 x skútr SeaDoo GTX300, jednou skútr SeaDoo GTX260, 4 x F5S Seabob, vodní lyže, kajaky, hračky na tahání, paddleboardy, a výbava na potápění…

Chystáte-li se na prázdninovou plavbu, neměli byste se nudit.

Během léta se jachta pohybuje v Chorvatsku, Řecku, Černé Hoře a Turecku. V zimě je připravena na Maledivách a dále na jih na souostroví Seychelly.

 

 

 

27047
Na horu