Search
× Search
Fountaine Pajot Isla 40
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Fountaine Pajot Isla 40

Na zářijovém veletrhu v Cannes bude mít premiéru novinka loděnice Fountaine Pajot nazvaná Isla 40. Jde o nejmenší model francouzského výrobce, který nahrazuje úspěšný katamaran Lucia 40.

Ve světě katamaranů i jednotrupých jachet se daří konstruktérům dál a dál zvětšovat prostornost v podpalubí a platí to samozřejmě bezezbytku i pro Isla 40. S pohodlím na palubě se podařilo spojit také inovativnost a vysoký výkon.

Nová jachta vyniká moderními prvky jako jsou opačně skloněné přídě, které maximalizují délku na vodorysce. Dalším moderním prvkem je maximální možné prosklení nástavby s minimem rušivých sloupků, které omezují výhled. Vedle pohodlného krytého kokpitu bez lan a ovládacích prvků, které by překážely, najde posádka příjemný odpočinkový prostor na pohodlných matracích před nástavbou. Toto místo ocení zejména maminky s menšími dětmi, které mohou využívat zábavných možností sítí na přídi pod stálým dohledem. Dalšími moderními prvky jsou velká boční okna v trupech a prostorné koupací plošiny na zádi. Kormidelní stanoviště je jen z půlky nad střechou nástavby a díky tomu není nutné zvedat ráhno na stěžni příliš vysoko. K místu kormidelníka jsou staženy veškeré ovládací prvky.

Vnitřní uspořádání je velmi variabilní a může nabídnout vše od 3 kajut s dvojicí koupelen, až po 4 kajuty se čtveřicí koupelen a kójí pro skippera. Elegantní moderní salón je otevřen do kokpitu, kde bude obvykle těžiště pobytu posádky. Z kuchyně je to stejně daleko do kokpitu jako do salonu. Kajuty jsou prostorné a světlé. Jsou-li na palubě jen dvě koupelny, jsou tyto extrémně veliké.

Parametry

Celková délka: 11,93 m

Celková šířka: 6,63 m

Výtlak: 9500 kg

Ponor: 1,21 m

Plocha hlavní plachty: 59 m2

Plocha geny: 36 m2

Výkon motoru: 2 x 20 HP

Nádrže na vodu: 2 x 350 l

Nádrž na naftu: 470 l

Design: Rerret -Racoupeau Yacht design                   

Více: zde

8758
Na horu