Search
× Search
Fountaine Pajot New 45
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Fountaine Pajot New 45

Francouzská loděnice Fountaine Pajot je jedním z největších výrobců katamaranů na světě. Proti konkurenci vynikají její produkty především nižší hmotností. Poslední novinkou je model pracovně označený New 45.

Uspět v tomto velikostním sektoru není snadné, protože ve stejné délce nabízí konkurenční Lagoon hned 3 modely. Ve vzájemném srovnání však Fountaine Pajot vždy vychází hmotnostně výrazně lépe. Je o téměř 1/5 lehčí než konkurenční modely.

Moderní prvky nové jachty jsou zřejmé na první pohled. Jde o salon s takřka neomezeným výhledem v rozsahu 360° a jeho dokonalé propojení s pohodlným kokpitem. Dále jde o opačně skloněné přídě plováků, kormidelní stanoviště na hraně střechy nástavby a samozřejmě velmi prostorné trupy. Pro pohodlí posádky a velký akční radius jsou důležité také nádrže o obsahu 700 l na vody a téměř 500 l na naftu.

Především propojení kokpitu se salonem je pro příznivce katamaranů ceněným plusem. Zde přechází kokpit do salonu naprosto organicky a kuchyně je snadno využitelná jak pro servis do salonu, tak především do kokpitu.

Veškeré ovládací prvky jsou svedeny ke kormidelnímu stanovišti, které je na hraně střechy nástavby. Vedle něj a za ním je plocha na opalování a společenské sezení. Další přílemný prostor na odpočinek je mezi sítí na přídi a nástavbou.

K dispozici bude majitelská verze s trojicí kajut a vedle toho i charterová verze čtyřkajutová.

Parametry

Celková délka

13,45 m

Šířka

7,55 m

Ponor

1,20 m

Výtlak

13 600 kg

Hlavní plachta (standard)

74 m2

 Gena 110%

45 m2

Výkon motoru

2 x 40 hp

Nádrž na naftu

470 l

Nádrž na vodu 

700 l

Design

Berret-Racoupeau Design

Více

zde

 

 

3113
Na horu