Search
× Search
Fountaine Pajot New 67
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Fountaine Pajot New 67

Délka nových jachet nerostu jen u monohullů. Také výrobci vícetrupých lodí vyrábějí stále větší modely. Novou vlajkovou lodí loděnice Fountaine Pajot je model pracovně nazvaný New 67.

Jachty dlouhé přes 60 stop jsou veliké i mezi jednotrupými loděmi. Katamaran se stejnou délkou nabízí ještě nejméně o třetinu více prostoru. To už odpovídá délce přes 80 stop. Podíváte-li se na studie nového modelu 67, vidíte, že je tomu přesně tak. Tenisový kurt svými rozměry připomíná již samotný flybridge. K tomu je třeba přidat kokpit spojený na jedné úrovni se salonem, jehož součástí může, ale nemusí, být kuchyně. Pro odpočinek se hodí i prostor před salonem, kde vedle sezení je i místo na vířivku.

Prostor v trupech může být rozdělen až na 6 kajut, ke kterým je možné přidat i dvě kajuty v přídích plováků pro posádku. Pokud místo velké společnosti preferujete pohodlí, můžete zvolit variantu se čtveřicí kajut, která je koncipována jako majitelská verze.

V salonu a v podpalubí byla věnována velká pozornost přirozenému osvětlení. Proto se táhne po celém boku trupu dlouhé okno. Vedle osvětlení podpalubí také opticky snižuje vysoký trup. O optické rozmělnění mohutné nástavby se stará šedivý odstín střechy na bocích.

Veliká jachta dává možnost instalace celé řady hraček a funkčních doplňků, jako je hydraulická plošina za kokpitem, která může posloužit k transportu dinghy nebo vodního skútru. S energetickou soběstačností mohou pomoci solární panely na střeše nástavby. O neomezené zásoby vody se postará odsolovač, který je u této velikosti jachty téměř nezbytností.

 
Navzdory své velikosti má katamaran ponor jen 1,70 m a díky tomu se dostane i na místa, které jsou i pro mnohé menší jachty nedostupná.

 

Parametry

Celková délka 20,46 m
Šířka 9,84 m
Ponor 1,70 m
Výtlak 35 000 kg
Nádrž na palivo 1400 l
Nádrž na vodu 1050 l
Výkon motoru 2 x 110 HP
Plocha hlavní plachty 133 m2
Plocha geny 97 m2
Design Berret Racoupeau Yacht Design
Cena POA
Více www.bemexboot.cz


4035
Na horu