Search
× Search
Futuna 54
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Futuna 54

Hliníková jachta vyráběná na zakázku pro expediční plavby. Je to tank, který je určený do nepohody. Jachta se sklopným kýlem, která se s ponorem 1,25 metru může vydávat i do míst, která jsou většině plachetnic nepřístupná.

16 metrů dlouhá jachta je v podpalubí vybavena trojicí kajut. Majitelská kajuta je na přídi, před ní je samostatná koupelna s toaletou. V podpalubí je jídelní stůl na levoboku proti kuchyni, salón s vnitřní kormidelnou je ve zvýšeném pilothouse.

Přední část kokpitu je krytá nejen samotnou nástavbou, ale také přesahující střechou a boky nástavby. Kokpit je velmi hluboký, aby posádka byla v náročných podmínkách v bezpečí. Na zádi za kokpitem je masivní oblouk, který je určený na instalaci potřebných antén či solárů. K dispozici může být sklopný rám, který slouží k vytažení dinghy z vody a jeho přepravě.

Trup jachty má zajímavý tvar pod čarou ponoru. Sklopný kýl se zasouvá do široké ostruhy pod trupem. Ostruha spolu s kormidly zajišťují, že jachta může za odlivu bez potíží usednout na dno.

Kapacita nádrží na pitnou vodu může být až 1000 l, nafty může být až dvakrát tolik.

Na první pohled jde o jachtu do nepohody, s kterou je možné se vydat na Špicberky i do Jižní Georgie. V letních měsících v Chorvatsku bude vypadat podobně nepatřičně, jako sněžná rolba na výletě u Nymburka.

Parametry

Délka

16,98 m

Délka trupu

16,40 m

Délka na vodorysce

14,96 m

Šířka

4,94 m

Ponor

1,25/3,55 m

Výtlak

19 000 kg

Balast

6 500 kg

Motor

75 – 115 HP

Plocha plachet

158 m2

Design

Bernard Nivelt

Více

www.futuna-yachts.com

 

3033
Na horu