Search
× Search
Ipanema 58
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Ipanema 58

Loděnice Fountaine Pajot se soustředí pouze na katamarány. Plachetnice i motorové lodě, ale jen se dvojicí trupů. Protože katamarány nabízejí mnohem více prostoru než lodě jednotrupé, odpovídá Ipanema vnitřním prostorem lodi o 10 stop delší. 

Ipanema se představila loni v Cannes. I letos (veletrh probíhá právě nyní) si ji tam můžete prohlédnout.
Nešlo o zcela novou jachtu. Vycházela z úspěšné Sanya 57, trupy jsou stejné, jiná je paluba a interiér. Trupy jsou z balzového sendviče nad čarou ponoru a z monolitického laminátu pod čarou ponoru. Je používaná vakuová laminace a vinylesterová pryskyřice pro maximalizaci ochrany proti osmóze. 

Loděnice používá netradiční systém elektrického vedení. Všechny spotřebiče jsou napojeny přímo na páteřní síť, kde jsou zapínány bezdrátovými vypínači, které jsou řízené přes centrální počítač. Díky tomu je vedení elektřiny v lodi výrazně zjednodušeno.

Na palubě jsou tři hlavní společenská centra. Vedle kokpitu, který je spojen se salonem, je to prostorný flybridge a dále pak paluba na přídi před nástavbou. Oblíbený bude především flybridge. Místa je i zde dostatek na oddělení společenské části od části určené k vedení lodi. Sem ke kormidlu jsou svedena všechna lana od stěžně i plachet.

Hlavní plachta typu square top dodá potřebný výkon. Místo kosatky je vpředu možné použít i Code 0. Ve slabém větru je větší plocha plachty potřebná. 

Interiér je vzdušný a plný přirozeného světla. Kajuty veliké a kolem lůžek je vždy dostatek prostoru. To platí i pro šestikajutovou charterovou verzi. Každá kajuta má vlastní toaletu se samostatným sprchovým koutem. V majitelské tříkajutové verzi se s místem dokonce plýtvá. V jednom z plováků je jen jediná kajuta s ohromnou koupelnou v přední třetině. 

Salón pak připomíná svou velikostí i zařízením apartmán s mořem za okny. Jeho přední část je ponechána navigátorovi, který se zde může zodpovědně věnovat vedení lodě. S vynikajícím výhledem. Z kuchyně je možné podávat večeři jak do salonu, tak i do kokpitu na zádi. K dispozici je i verze s kuchyní v pravém plováku na zádi, která ponechává celý salón společenskému vyžití. 

Parametry

 

Celková délka 17,80 m
Šířka 8,88 m
Ponor 1,40 m
Výtlak 23 500 kg
Nádrž na palivo 1100 l
Nádrž na vodu 1050 l
Výkon motoru 2 x 75 HP
Plocha hlavní plachty 102 m2
Plocha geny 68 m2
Design Berret-Racoupeau Yacht Design
Cena 1 008 000 EUR bez DPH
Více www.bemexboot.cz


3052
Na horu