Search
× Search
Italia Yacht 11.98
Viktor Brejcha
/ Kategorie: Novinky

Italia Yacht 11.98

Stále se najdou výrobci, kteří jdou plně svojí cestou. Jedním takovým je loděnice Italia Yacht. Tato loděnice je českým milovníkům jachtingu velmi známa, a to díky týmu Giulia, který závodí na jejich lodi 9.98. Po více než čtyřech letech se Giulia dočkala větší sestry 11.98. Pod designem lodě je opět podepsaný úspěšný architekt Matteo Polli, který se s tímto modelem rozloučil s interní prací v Italia Yacht a rozhodl se spolupracovat nadále externě.

Plachetnice 11.98 je koncipována velmi podobně jako menší 9.98. Loď je navržena tak, aby byla silným soupeřem v ORCi závodech, ale aby zároveň byla schopna jezdit offshore závody jako je Rolex Middle Sea Race.

Po stránce designu je vidět, že 11.98 je v mnoha směrech přerostlou verzí 9.98. Je to však pouze na první pohled. Hlavní změnou je tvar trupu, který od ostrých rysů na přídi přechází do zaoblených tvarů tak, aby na zádi boky zvedl výrazně vysoko nad vodorysku a radikálně je zalomil. Výsledkem je menší smáčená plocha trupu, ale stále zachovaná relativně široká záď pro možnost plavby ve skluzu na zadní a zadoboční vítr.

Stejně jako 9.98 i nový model bude v nabídce ve variantě s kormidelní pínou nebo dvěma kormidelními koly.

Paluba je čistá a jednoduchá. Z nabitých zkušeností na 9.98 se designéři zabývali také prouděním vzduchu po palubě, a tedy snahou po snížení odporu vzduchu během plavby. Zajímavým prvkem, který si převzala 11.98 z předchozího modelu, jsou demontovatelné lavice s boxy na zádi, díky kterým se mění šířka v kokpitu.

11.98 nabízí širokou nabídku úprav na základě přání zákazníka. Na jedné straně můžete mít pouze loď pro ORC závody v základní výbavě, na druhé straně můžete mít loď osazenou karbonovou takeláží s téměř holým interiérem. A pak je tu třetí možnost v podobě luxusně vybaveného interiéru. Pokud se nespokojíte se standardními materiály v interiéru jako jsou textilní potahy nebo lakovaný laminát, můžete si objednat luxusní kožené polstrování s vyraženými vlastními iniciály nebo obložení interiéru dýhami exotických dřevin.

 

Parametry

Délka

11,98 m

Délka trupu

11,65 m

Šířka

3,98 m

Ponor

2,10 m

Výtlak

6200 kg

Plocha plachet proti větru

93 m2

Plocha plachet po větru

160 m2

Nádrž na palivo

110 l

Nádrž na vodu

200 l

Výkon motoru

30 HP

Design

Matteo Polli/Italia Yachts

0RC GPH cca.

590

Více informací

www.italiayachts.com

 

 

3121
Na horu