Search
× Search
Jak mají vypadat kurzy jachtingu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Jak mají vypadat kurzy jachtingu

Ve spolupráci s našimi největšími odborníky na kapitánské kurzy jsme se rozhodli uspořádat na našem stánku na výstavě For Boat panelovou diskuzi na téma, jak mají vypadat kvalitní kurzy námořního jachtingu.

Kvalita kurzů námořního jachtingu je již mnoho let palčivé téma. Za poslední čtvrtstoletí bylo mnoho napsáno o těch či oněch kapitánských průkazech, o jejich platnosti, o problémech, které jejich vlastnictví s sebou nese.

Při panelové diskuzi na výstavě For Boat se nebudeme zabývat průkazy, ale kvalitou samotných kurzů, které obvykle k jejich získání vedou. Žádný průkaz nemůže nahradit znalosti a dovednosti.

Proto si rozebereme jak teoretické kurzy a okruhy znalostí, které by měly být pro každého začínajícího kapitána základem, tak i všechny praktické dovednosti, které by měl získat na moři. Podíváme se na to, kolik času je třeba věnovat nácviku jednotlivých situací a na jakou úroveň by se měli absolventi kurzu dostat. Probereme osnovu teoretických a praktických kurzů. Podíváme se i na to, proč je dobré se učit i navigační metody, které se mohou zdát překonané. 

Během, diskuze bude prostor na otázky návštěvníků.

Panelové diskuze se zúčastní Oldřich Straka (největší odborník na teoretickou výuku a autor nejpoužívanějších skript Námořní jachting), Jiří Zindulka (dlouholetý instruktor při praktických školeních), Vojtěch Sládeček (instruktor britské RYA) a za Lodní noviny Daniel Vodička.

Panelová diskuze bude na programu v sobotu 14. března kolem poledne. Přesný čas oznámíme s předstihem.

3718
Na horu