Search
× Search
Jak řešíte zrušené pronájmy jachet? Aktualizováno
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Jak řešíte zrušené pronájmy jachet? Aktualizováno

Zřejmě největším tématem nyní je, jak řešit pronájmy jachet, na které není možné odjet. Jachtařská sezóna se rozjíždí již od dubna a že by se situace do té doby vylepšila, je nepravděpodobné.

Proto se na vás obracíme s žádostí o sdílení zkušeností s touto nepříjemnou situací.

V nepříjemné situaci se v tuto chvíli ocitlo mnoho jachtařů, firem, které poskytují služby v oblasti jachtingu, ale samozřejmě i charterových společností. Jsou zaplacené pronájmy jachet, případně jachtařské kurzy a není možné je využít (týká se to i nás). Všichni v tuto chvíli řešíte (řešíme), jak minimalizovat škody. Pokud už máte s nastalou situací zkušenosti, podělte se prosím o ně s námi a s našimi čtenáři.

Oslovili jsme nyní firmu KWS Sport z Českých Budějovic, která vlastní charterovou společnost v chorvatském Zadaru. Ta řeší nastalou situaci tak, že nabízí přesunutí dotčených charterových týdnů na jiné období v tomto roce, nebo na příští sezónu.

Je pro vás takové řešení schůdné?

Své zkušenosti můžete zasílat mailem, nebo prostřednictvím Facebooku.

Níže přinášíme informace o zkušenosti s charterem od našeho čtenáře Honzy B.

Dovolím si v krátkosti reagovat s aktuální zkušeností z tohoto týdne.

Na loď jsme neodjeli, komunikovali jsme přímo s pronajímatelem již během týdne. Máme s ním dlouholeté zkušenosti a musím uznat, že se k situaci postavil velice pozitivně (nejspíše také, že zatím není hlavní sezona a dopady na ně nyní nejsou natolik drtivé).

Nabídl nám, že pokud dojedeme a nebude možné se vrátit domů, poskytnou nám loď na celou dobu uzavřených hranic a 15 dnů k tomu (myšleno po zaplaceném týdnu by se loď vrátila do mariny a tam ji mohla posádka obývat bezplatně, dokud by se situace nezlepšila) a pokud nedorazíme, není třeba cokoli řešit a loď nám poskytnou v jiném termínu, jakmile se situace zlepší.

Předmětná loď byla ve 100% již zaplacená a další loď máme od stejného společnosti pronajatou na konec června (zde nám chybí doplatit 50%. Tak uvidíme časem, jak bude naloženo s touto).

 

4526
Na horu