Search
× Search
First minute
Jaké bude počasí v Chorvatsku o prázdninách?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Jaké bude počasí v Chorvatsku o prázdninách?

Jaké bude počasí na letní dovolenou? To je otázka za tisíce korun. Z běžných zdrojů získáte předpověď na 10 dnů. Nám se však podařilo za nemalé finanční prostředky získat neveřejnou předpověď až do 18. srpna do 12:00 UTC pro celý Jadran!


Předpověď pro červen

Začneme předpovědí, kterou získáte z jakýchkoli zdrojů.

V Chorvatsku je v porovnání s běžnými lety chladno a deštivo. Nad 25°C se teploty vyšplhají až po víkendu, kdy se vyjasní a bude slunečno. Teplota moře v příštím týdnu poprvé vystoupá nad 20°C. Vítr bude jen slabý. Podobný ráz počasí vydrží až do neděle 21.6.

A nyní vykročíme do světa neveřejných předpovědí…

V poslední dekádě června se teploty vyšplhají ke 30°C. Vítr se bude pomalu stabilizovat od severozápadu, navečer bude lehat a v noci se stáčet na slabý severovýchod. Teplota moře stoupne ke 23°C.

Červenec

První dekáda v červenci začne jugem, bouřkami, přechodem studené fronty a stočením větru na severovýchod. Proměnlivé počasí vydrží do 3.7. Následovat bude vyjasnění, stočení větru na severozápad a teploty mezi 25 a 27°C. Teplota moře dosáhne 23,5°C.

Druhá dekáda července bude horká. Teploty vystoupají nad 30°C. Odpoledne bude foukat severozápad do 20 uzlů, na noc bude vítr lehat, případně se bude stáčet na severovýchod do 10 uzlů. V dopoledních hodinách čekejte bezvětří.

Na začátku poslední dekády v červenci přijdou bouřky z tepla, které se budou vyskytovat především odpoledne a v první polovině noci. Mimo bouřky bude vítr jen slabý a proměnlivý, v bouřkách bude sílit až ke 40 uzlům. Určitě si nezapomeňte s sebou vzít bundu od žluťáků, jinak vás za kormidlem může opískovat krupobití.

Srpen

Na začátku srpna se bouřky uklidní a znovu převezme vládu slunečné počasí s teplotami nad 30°C. Vítr od severozápadu bude foukat rychlostí do 17 uzlů. Teplota moře dosáhne příjemných 26°C. Na Istrii bude teplota moře vyšší než na jihu Chorvatska.

Na konci první dekády se vítr stočí na jugo, které v nárazech dosáhne rychlosti 35 uzlů. 13. srpna bude přecházet studená fronta s prudkými bouřkami. Po jejím přechodu zafouká bóra o rychlosti 30 uzlů. 14. srpna po poledni přijde tramontana, která se stočí na maestral a večer utichne. Teploty mezi 30 a 34°C vydrží až do 17.srpna.

18. srpna před polednem se na západě objeví vysoký a hrozivý kumulonimbus…

Další předpověď počasí jsme kvůli finančním ztrátám způsobeným koronavirem museli oželet.

Dlouhodobou předpověď pro jachtaře můžete získat například od agentury Graciela. Ceník extrémně dlouhodobých předpovědí (až do 180 dnů) najdete zde.

 

 

Vytisknout
3908
Na horu