Search
× Search
Jaké jsou podmínky pro cestu do Chorvatska
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Jaké jsou podmínky pro cestu do Chorvatska

Duben je měsíc zaslíbený jachtingu. Jak to vypadá nyní s případnou cestou na jachtu?

Zprávy od prvních nedočkavců budeme mít již za týden. Zatím se tedy podíváme jen na požadavky, které je třeba splnit pro cestu do Chorvatska a zpět.

Pro cestu do Chorvatska je třeba negativní PCR test ne starší 48 hodin od nabrání. Dále je dobré předem vyplnit tento formulář.

Transit přes Rakousko a Slovinsko je možný, neměli bychom se zastavovat.

V Chorvatsku již jsou otevřené venkovní prostory restaurací a kaváren. Už si ani nevzpomínám, kdy něco takového bylo naposledy u nás …

Před návratem domů bychom měli vyplnit tento formulář.  Dále bychom měli mít negativní antigenní test z HR. Test je možné získat například v Zadarské nemocnici, v sobotu probíhá testování v 0730 ráno, ostatní dny v 07:30, 10:30 i 14:00. Cena testu je 200 HRK.

Po návratu do ČR je třeba se nechat otestovat PCR testem do 5 dnů od návratu a dokud nemáme v ruce negativní výsledek, je třeba být v samoizolaci. Pokud však absolvujeme test ihned po návratu, je možné již v pondělí nastoupit do práce.

Ještě připomínám, že transit přes Slovinsko a Rakousko je možný, proto by ani případná nákaza před zpáteční cestou neměla činit potíže. 

Takové jsou podmínky v této chvíli.

Foto Daniel Vodička

18449
Na horu