Search
× Search
Jan Johan Hirnšal: Velikonočka - největší setkání českých jachtařů
Marie Marková
/ Kategorie: Velikonoční regata

Jan Johan Hirnšal: Velikonočka - největší setkání českých jachtařů

Ještě před zahájením závodu jsme mluvili s Janem Johanem Hirnšalem, skipperem týmu Giulia. Jak vidí letošní závod? A co pro něj a jeho posádku znamená? Čtěte…


Proč jste si z regat vybral zrovna Velikonočku?

Velikonoční regata je pro naši partu hned z několika důvodů lákavá. Předně je to pro nás velká společenská událost, jelikož je to největší setkání českých jachtařů. A dále je to pro nás výborná příležitost k otestování nových členů posádky. Délka tratě a malý prostor jsou dostatečnými měřítky k tomu, abychom se vzájemně poznali a ujasnili si, zda společně poplujeme dál nebo se naše cesty příště rozdělí.

A v poslední řadě tu máme obrovské množství přátel, se kterými se rádi potkáváme a můžeme osobně poděkovat těm, kteří sledují Giulii na mezinárodních regatách.

Jaké podmínky jsou pro vás výhodné a které naopak vám nesvědčí?

Je téměř jedno, jaké podmínky pro náš tým panují, ale pokud si mohu vybrat, tak ať je máme všichni co nejpodobnější. Nikdo nemá rád, když panuje bezvětří a část flotily se posunuje se zbytkem větru pryč. To je velmi frustrující, protože nejste pánem situace a nemůžete dělat vůbec nic.

Jak jste se na závod připravoval?

Tak to je pro náš tým velmi speciální otázka. hahaha. Giulia tým se letos připravuje na Mistrovství světa námořních lodí ORC, a tak pro nás sezóna začala již v polovině března. Velikonoční regata je spíše o přátelství, a tak velká část posádky Giulia je na této regatě rozmístěna v jiných posádkách s kamarády, se kterými díky našemu nabitému programu nemá čas odjet jiný závod.

Která část závodu rozhodne o vítězi?

rozhodující situace je pokaždé jiná a vždy hodně záleží na větru.

Jste tryskař, nebo volíte otevřené moře?

Nejsem ani jedno z toho, rozhoduji se vždy podle konkrétní situace a za tu dobu co to jezdíme, už jsem okusil obě varianty. Naštěstí pro nás vždy úspěšně.


Průběh závodu můžete sledovat zde.

2927
Na horu