Search
× Search
Je už možný charter v Chorvatsku?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Je už možný charter v Chorvatsku?

Včera vyšel na serveru Aktuálně článek, který mluví o tom, že s rezervovaným ubytováním (zaplacenou charterovou lodí) je možné již vstoupit do Chorvatska. Byla by to skvělá zpráva. Má však mnohá ale.

9. května Chorvaté umožnili vstup do země lidem, kteří prokážou, že tam mají nějaké ekonomické zájmy. Ve včerejším článku se na základě informací z Chorvatska dovozuje, že ekonomickým zájmem je i zaplacené ubytování, a to i na lodi.

Zároveň však článek uvádí, že toto není oficiální stanovisko chorvatské vlády, tedy alespoň se k němu nehlásí. Informace je tedy velmi nejasná, především nespolehlivá. Je dost dobře možné, že se do Chorvatska dostanete (pomíjím problémy tranzitních zemí) a budete moci vyplout, stejně tak je ale možné, že vás na hranicích pošlou šupem domů.

Dále vyvstává další otázka. Je možné na lodi plout jako dříve, nebo panují nějaká omezení? A také, přivítají vás ostrované s nadšením, že jim vezete peníze, nebo s hrůzou, že se blíží čínský mor?

Zkusíme dnes ověřit informace týkající se oficiálního postoje, který je tím hlavním. S panikou ostrovanů (průměrný věk na mnoha ostrovech je velmi vysoký), pomoci nemůžeme.

Plavba v Chorvatsku by nyní byla fantastická. Chorvatsko před 50 lety. Zatím se ale zdá, že je jen pro odvážné cestovatele, kteří se nebojí jít do rizika hraničních potíží.

2712
Na horu