Search
× Search
Jeanneau Yachts 60
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Jeanneau Yachts 60

Loděnice Jeanneau představila novinku Jeanneau Yachts 60, která bude poprvé předvedena veřejnosti na výstavě v Düsseldoru v lednu 2021 (pokud bude). První zveřejněné obrázky novinky dávají tušit, že půjde o vyhledávanou jachtu.

Moderní konstrukční prvky dělají z již tak prostorné jachty loď ještě prostornější. Trup se v přední části rychle rozšiřuje do maximálních hodnot a ty si uchovává až k zádi. Elegantní splývavá nástavba se nenuceně zvedá z široké paluby až těsně před stěžněm.

V prostorném kokpitu se všechny ovládací prvky objevují až těsně před kormidly, kde je má skipper na dosah. Posádku ve společenské části kokpitu tak lana ani vinšny neruší. Kokpit může být otevřený, respektive krytý klasickým bimini, ale v nabídce je také verze s hard topem. parametry

Zajímavostí na zádi jachty je použití excentricky umístěné garáže na dinghy. Díky netradičnímu řešení je v zádi mnoho prostoru i na rozměrnou majitelskou kajutu.

V interiéru jachty je na výběr z 19 variant. Podpalubí je rozděleno do čtyř celků, každý z nich nabízí několik různých variant zařízení. Například prostor v přídi může sloužit jako kajuta pro skippera, sklad plachet, nebo jako plnohodnotná šestá kajuta. Takto bychom mohli probírat jednu část podpalubí za druhou.

Díky velkým bočním okénkům v trupu a velkému množství luken v palubě, je interiér výborně prosvětlen.  Majitelská verze počítá v podpalubí s trojicí kajut (majitelská může být na zádi, nebo na přídi), verze charterová může mít až 6 kajut.

Parametry

Délka

18,28 m

Délka trupu

17,41 m

Délka na vodorysce

16,82 m

Šířka

5,20 m

Ponor

2,55 m

Výtlak

20 170 kg

Balast

4 645 kg

Plocha plachet

131 / 163 m2

Design

Philippe Briand Yacht Design – Winch Design – Jeanneau Design

Více

fasyachting.cz

 

3907
Na horu