Search
× Search
Jsou trosečníci Bourbon Rhode naživu?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Jsou trosečníci Bourbon Rhode naživu?

Remorkér Bourbon Rhode se potopil uprostřed Atlantiku 26. září, když byl zasažen hurikánem Lorenzo. Tři námořníky se podařilo zachránit, čtyři jsou mrtví a sedm nezvěstných. Pátrání nebylo ukončeno a novou naději přinesly záblesky světlic a objev ostrůvku na satelitním snímku.

Před dvěma dny v noci zahlédla posádka Alp Striker, jedné z lodí, které prohledávají okolí místa nehody, v noci dva záblesky, které by mohly být signálními raketami. Nejprve byla ve tmě patrná bílá signální raketa a později červená. Na místo byla okamžitě vyslána trojice lodí, které se pohybovaly v okolí. Místo od rána začal prohledávat také Hercules C-130 americké pobřežní stráže.

Včera byl na satelitních snímcích objeven předmět, který by mohl být záchraným ostrůvkem. Lokalita je vzdálena 65 mil od místa potopení Bourbon Rhode. Jde o místo, kde by se podle propočtů mohli trosečníci nacházet. Všechny lodě v oblasti byly požádány o pátraní v uvedené lokalitě.

K nehodě došlo již před 12 dny, ale vzhledem k teplotám v tropické oblasti není přežití posádky ostrůvku vyloučené.

V poslední době se dostal ven také přepis poslední komunikace chorvatského kapitána remorkéru s břehem. Voda pronikala do strojovny remorkéru a průnik nebylo možné zastavit. Výška vln v té době přesahovala 10 metrů a zdálo se nemožné spustit záchranné ostrůvky.

3338
Na horu