Search
× Search
Kam se schovat v bouřlivém počasí?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Motorové jachty

Kam se schovat v bouřlivém počasí?

Chcete zastavit v Korčule, ale barometr ukazuje věci, že by bylo lepší, kdyby vůbec neukazoval. Marína v Korčule je beznadějně plná. Co teď?

Další možností je marína Lumbarda, ale není velká a může být plná. Blíží se noc a je třeba najít místo, kde bude určitě volné místo.

Můžete vyrazit do zátoky Lovište na samém konci Pelješacu. Jde o zátoku, která je přibližně 700 metrů dlouhá i široká. V její jižní části je u stejnojmenné vesnice cca 40 metrů dlouhé kamenné molo, u kterého je cca v jeho 2/3 dostatečná hloubka pro plachetnice, blíže ke břehu je to už jen na motorové jachty. Na místě najdete i sloupek s elektrikou a vodou. Nedaleko vesnice je několik kotevních bójí, dvě bóje má i restaurace Konoba Trumbeta vpravo od mola.
Na otvení je nejvhodnější v severní část zátoky, která je velmi dobře krytá a dá se zde přečkat i bouřlivé počasí s bórou. Kotvení je zakázáno ve východní části zátoky kvůli mušlím kyjovkám na dně. Půjdete-li se v zátoce potápět, máte šanci narazit na místní specialitu, kterou je mořká želva kareta, která se krmí na dně zátoky. nechá vás přiblížit se na méně než 2 metry.
Zátoka je dost velká, aby zde mohlo zakotvit velké množství lodí. Otevřená je pouze od jihozápadu až západu.
Pokud budete v zátoce stát doporučujeme vám restauraci Barca, která je vlevo od mola ve vesnici. Více o restauraci najdete zde.

6171
Na horu