Search
× Search
Kam vyrazit příští týden na loď
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí, Kam jet

Kam vyrazit příští týden na loď

Předvánoční šílenství již je zakleknuté ve startovních blocích, ale vám se nechce běžet dechberoucí závod, který může skončit s kostí v krku v sanitce jedoucí rolničkovou Prahou. Hledáte výhybku na na začátku závodu s hromadným startem?

Jeďte na loď! Stále si můžete objednat charter a v sobotu vyrazit za sluncem, mořem, koupáním, vínem, klidem a dobrým jídlem.

Hledali jsme nejvhodnější lokalitu na jihu Evropy. Hlavně aby tam bylo teplo a svítilo sluníčko. Vyřadil jsem Turecko kvůli osobním antipatiím posledních let a vítězem výběrového řízení se stalo Řecko. Teploty se stále pohybují i nad příjemnými 20°C a moře má pořád 22° C.

Pokud se pro cestu za sluncem rozhodnete, vyberte si jižní nebo východní část Peloponésu, kde bude pravděpodobně nejlépe. V přístavech budete sami, taverny na vás budou čekat, živit se můžete svěže oranžovými pomeranči a mandarinkami. Zelenina na trhu je stále čerstvá, ryb je více než v létě a při výletu do vnitrozemí uvidíte sytou zeleň vlhkého podzimu, sběr oliv a pomerančů, nebo památky bez fotících se turistů.

Jachtu si pronajmete za pakatel. Za 1000 EUR máte čtyřicítku a nemusíte ani smlouvat. Odjedete z předvánočního běsnění a v sobotu odpoledne již budete nasávat klid a ouzo u stolku na pobřeží v lehkém večerním svetříku.

Nestojí ta představa za to?

 

 

 

2723
Na horu