Search
× Search
Kastrovat se na Visu nebude
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Kastrovat se na Visu nebude

Toulavé kočky jsou na mnoha místech problém. Týká se to především turistických oblastí, kde přes léto mají žrádla dostatek a v zimě vládne hlad. Proto občas dochází k jejich kastracím. Na Visu tento nápad vyvolal pozdvižení.

Na Visu se nic kastrovat nebude! Taková je situace nyní. Před pár dny to ale vypadalo na defenestraci. Na ostrově se objevily informace o kastrování toulavých kocourů. Obyvatelé si spojili akci s útokem na pohlavní orgány proslulého kocoura Lučki, který se čas od času sveze trajektem z ostrova do Splitu a někdy i jinam (celochorvatsky známý se stal poté, co nastoupil na špatný trajekt).

Vzhledem k tomu, že ostrovní zima je obdobím ospalé nudy, atak na nejslavnější ostrovní varlata vyvolal bouři, lidové povstání. Vedení města dokonce povolalo vojenskou posádku z Ploče, aby zabránila rozběsnělému davu srovnat radnici se zemí.

Policejní vyjednavači museli sjednat schůzku mezi znepřátelenými tábory a po několikadenním vyjednávání se podařilo dohodnout, nedotknutelnost mužství přístavního kocoura.

Oba tábory jsou spokojeny s výsledkem negociace a kavárny na nábřeží opět mohly naběhnout na klasické zimně lenivé tempo, které je mimo sezónu vlastní všem středomořským ostrovům.

Vytisknout
1582
Na horu