Search
× Search
Kde nakoupit nejlevněji?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Motorové jachty

Kde nakoupit nejlevněji?

Pohybujete se na východním konci Hvaru, u Pelješacu, na jižním konci Makarské a potřebujete superlevně nakoupit zásoby? Máme pro vás doporučení.

Zastavte se dopoledne v přístavu Ploče na západní straně delty řeky Neretvy. Delta Neretvy je nejúrodnější chorvatská oblast, kde se pěstuje především ovoce a zelenina. Protože Ploče není turistické město, ceny na místním trhu jsou domácké. Nakoupíte tu hromady ovoce a zeleniny za hubičku, navíc vše čerstvé. Půl kila vynikajících čerstvých jahod za 10 HRK, kilo zralých fíků za 20 HRK, rajčata, okurky, lilek, saláty, meruňky, broskve, melouny všech druhů a velikostí…

Vedle trhu (poloha v mapce níže) je masna a několik obchodů s potravinami. Samozřejmě kavárny atd.

V přístavu je samozřejmě možné stát přes noc, ale nejde o levný přístav (navzdory tomu, že není hezký). Dvě hodiny stání jsou však zdarma (s rezervou). Také je zde možné nabrat vodu, 1m3 za 49 HRK. Měří se od 1 m3, menší množství, stejná cena. K dispozici je i benzínka.

Cestou do městského přístavu proplouváte kolem nákladního přístavu. Pohled nic moc, ale neděste se, jste dobře. Před přístavem (při vplouvání vlevo) je možné stát na kotvě. Nedaleko přes kopec jsou zajímavá Bačinská jezera.

3948
Na horu